Sukcesy Szkoły – 2015/2016

 SUKCESY W KONKURSACH

W roku szkolnym 2015/2016 w naszej szkole i poza nią przeprowadzono szereg konkursów, wśród których wymienić należy przynajmniej niektóre z nich (ich szczegółowy wykaz znajduje się w dokumentacji szkolnej, wzbogacanej stale przez nauczycieli, a zwłaszcza Przewodniczących Nauczycielskich Zespołów Przedmiotowych):

07.10.2015 – VIII Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna (etap szkolny)

10.10.2015 – etap powiatowy konkursu „Moje miasto, moja straż”, obejmujący problematykę bezpieczeństwa

15.10.2015 – konkurs szkolny „Świat w plecaku” z okazji Światowego Dnia Turystyki

27.10.2015 – etap szkolny konkursu wiedzy hotelarskiej

03.11.2015 – szkolny konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych dla klas III i IV
10.11.2015 – Międzyszkolny konkurs o powstaniach narodowych (etap szkolny), podczas którego młodzież zaprezentowała swoją wiedzę na temat walki narodu polskiego o niepodległość

12.11.2015  –  szkolny konkurs „Drogi do niepodległości”. Narodowe Święto Niepodległości uczciliśmy uroczystym apelem połączonym z konkursem wiedzy. Impreza odbyła się w Sali Konferencyjnej przy Orliku.  Każdą klasę reprezentowała 5-cio osobowa delegacja. Na początku uroczystości przypominano najważniejsze fakty, które doprowadziły do odzyskania przez Polskę niepodległości. Wszyscy zgromadzeni z uwagą wysłuchali informacji o wydarzeniach, które uczyniły Polskę wolną po latach zaborów.

12.11.2015 – I Powiatowy Konkurs Pieśni Patriotycznej w ZSP Nr 1, w którym nagrodę główną wyśpiewała uczennica klasy II AH Jolanta Sawicka (opiekun: p. Katarzyna Kruszewska)

13-15.11.2015 – II Festiwal Sztuki „O Patriotyczną Nutę”, szczebel powiatowy, w którym II i III miejsca zdobyły uczennice klasy II AH Jolanta Sawicka i Barbara Bielińska (opiekun: p. Katarzyna Kruszewska)

16.11.2015 – etap szkolny konkursu „Lekcje z ZUS” (etap I)

18.11.2015 – szkolny konkurs języka niemieckiego dla uczniów klas I i II

18.11.2015 – Konkurs szkolny – kalambury o zawodach z okazji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości

27.11.2015 – Szkolna Olimpiada Wiedzy o HIV i AIDS

01.12.2015 – Powiatowy Konkurs Projektów Matematycznych

01.12.2015 – Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna – etap okręgowy

02.12.2015 – szkolny konkurs „Gotujemy ze Świętymi”

03.12.2015 – etap szkolny Olimpiady z przedsiębiorczości

03.12.2015 – etap szkolny Olimpiady dotyczącej bezpieczeństwa

07.12.2015 – Konkurs mikołajkowy

07-13.12.2015 – „Godzina kodowania” Computer Science Education Week 2015

17.12.2015 – Powiślański Konkurs Historyczny „Armia Krajowa i powojenne losy jej żołnierzy” – etap okręgowy, w którym Szymon Majcher z klasy III K zajmuje I miejsce (opiekun: Pani Elżbieta Ślązak)

21.12.2015 – XII konkurs szkolny „Pięknie nakryty stół świąteczny – Bożonarodzeniowy”

Styczeń 2016 –szkolny konkurs literacki pod hasłem „Ta szkoła jest…”

13.01.2016 – wojewódzki konkurs „Mistrz wiedzy hotelarskiej”

20.01.2016 – etap szkolny Olimpiady Logistycznej MWSLiT Wrocław (on-line)

21.01.2016 – międzyszkolny konkurs wiedzy z podstaw przedsiębiorczości

Luty – kwiecień 2016 – szkolny turniej drużynowy CS:GO

02.02.2016 – „Moje miasto, moja straż” – konkurs miejski

22.02. – 14.03.2016 – Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Pożarniczej

Marzec 2016 – szkolny konkurs „Firma z dziada – pradziada”

01.03.2016 – szkolny konkurs „Żołnierze Wyklęci – niezłomni bohaterowie”

03.03.2016 – Ogólnopolska olimpiada z przedsiębiorczości – etap szkolny

04.03.2016 – II etap Olimpiady Logistycznej MWSLiT Wrocław (on-line)

08.-16.03.2016 – I etap konkursu WSB z języka niemieckiego i j. angielskiego „Pokaż nam język”

09.03.2016 – szkolny konkurs z języka niemieckiego dla klas III i IV

10.03.2016 – Ogólnopolski konkurs fizyczny „Eureka”

11.03.2016 – Pomorski Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym – etap powiatowy

14.03.2016 – II etap konkursu „Lekcje z ZUS”

15.03.2016 – XX Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej – etap szkolny

16.03.2016 – międzyszkolny konkurs wiedzy o UE „Polska w Unii” – etap szkolny

17.03.2016 – Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur”

21.03.2016 – Polsko – Ukraiński konkurs fizyczny „Lwiątko”

31.03.2016 – II etap konkursu WSB z języka niemieckiego i j. angielskiego „Pokaż nam język”

03.-15.04.2016 – szkolna olimpiada pierwszej pomocy

07.04.2016 – szkolny konkurs logistyczny

08.04.2016 – etap wojewódzki Pomorskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym – Szymon Majcher z klasy III K bierze w nim udział pod opieką p. Anny Benrot

12.04.2016 –  Międzyszkolny Konkurs „Wiem na Bank” w Elblągu

13.04.2016 – Ogólnopolski Konkurs Recytatorski – etap powiatowy

15.04.2016 – wojewódzki konkurs na internetowy MEM antynikotynowy

15.04.2016 – „Malborska Madonna piórem i pędzlem” – Dorota Potok z klasy III ai zajęła I miejsce w kategorii plastycznej (opiekun p. Izabela Trofimowicz – Paziak)

19.04.2016 –„Deutsch-Land- Nachbarland” – wojewódzki konkurs wiedzy o Niemczech

20.04.2016 – IX Ogólnopolski Konkurs Logistyczny w Kwidzynie – Łukasz Łukaszewski z klasy IV L zdobywa wyróżnienie (opiekun p. Dorota Baran)

27.04.2016 – „Malbork w moich wspomnieniach” – miejski konkurs literacki, w którym Patryk Bajgot z klasy III K zajął III miejsce (opiekun p. Izabela Trofimowicz – Paziak)

28.04.2016 – szkolny konkurs leksykalno-gramatyczny z języka niemieckiego dla klas I i II

17.05.2016 – szkolny konkurs wiedzy o geografii Polski „Kocham Cię Polsko”

31.05.2016 – szkolny konkurs na plakat z okazji „Dnia bez papierosa”

08.06.2016 – szkolny konkurs o tytuł „Mistrza matematyki ZSP Nr 3”

Czerwiec 2016 – zamknięcie konkursu „Czytelnik roku”.

Konkurs plastyczny „ŻOŁNIERZE WYKLĘCI – POMORSCY KONSPIRATORZY PPOR. FELIKS SELMANOWICZ PS. ZAGOŃCZYK, PPOR. ZDZISŁAW BADOCHA PS. ŻELAZNY” zorganizowany z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych przez posłankę do Parlamentu Europejskiego, Annę Fotygę. Wyróżniona w konkursie nasza uczennica z klasy III H, Marcelina Burchard, w nagrodę wyjechała na wycieczkę do Brukseli.

 

SUKCESY W SPORCIE

W roku szkolnym 2015/2016 odbyły się z udziałem naszych uczniów następujące imprezy i zawody sportowe:

  1.  18.09.2015  XII Malborski Bieg Trzeźwości

 

III miejsce – drużynowo

 

  1. Ślużyński Paweł                               1k                         IX miejsce
  2. Salamucha Patryk                           1k
  3. Michalski Mateusz                         4L
  4. Karwiński Michał                            4L                         I miejsce
  5. Sałek Artur                                     2Lb
  6. Gołębiewski Kamil                        2La                         II miejsce
  7. Truszczyński Patryk                        2La
  8. Szulik Tomasz                                  2La
  9. Słomiński Kamil                               2La
  10. Bernacki Artur                                 2La
  11. Cicherski Michał                             3g
  12. Lisowski Dominik                            2Lb
  13. Szaramowicz Paweł                       2g

 

Opiekun:

Marcin Ołdziejewski

 

 

 

  1. 7.10.2015  Mistrzostwa Powiatu Malborskiego w sztafetowych biegach przełajowych „Licealiada”

 

Dziewczęta – III miejsce

 

  1. Karolina Barancewicz 1is
  2. Adrianna Chrapek 1g
  3. Emilia Mikuła 1a
  4. Ewelina Nagrodzka 2s
  5. Klaudia Ossowska 1a
  6. Patrycja Pikor 1ht
  7. Julia Polanowska 1a
  8. Jagoda Siudak 1L
  9. Izabela Skrzypczak 1a
  10. Monika Sokołowska 1gr
  11. Weronika Szumilas 1g
  12. Paulina Wołowiec 1a

 

 

Chłopcy – I miejsce

 

  1. Artur Bernacki 2La
  2. Marcin Bochyński 1L
  3. Jakub Falenta 2La
  4. Kamil Gołębiewski 2La
  5. Michał Karwiński 4L
  6. Dominik Lisowski 2Lb
  7. Mateusz Pogorzelski 4L
  8. Artur Sałek 2Lb
  9. Michał Cicherski 3g

10.Paweł Ślużyński                                 1k

 

Opiekun:

Marek Grenda

Marcin Ołdziejewski

 

 

 

 

  1. 23.10.2015  Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych w Garczynie

 

XI – miejsce

 

  1. Artur Bernacki 2La
  2. Marcin Bochyński 1L
  3. Jakub Falenta 2La
  4. Kamil Gołębiewski 2La
  5. Michał Karwiński 4L
  6. Przemysław Kępka 3Lr
  7. Mateusz Pogorzelski 4L
  8. Artur Sałek 2Lb
  9. Michał Cicherski 3g

10.Maciej Cyganowski                          2La

  1. Patryk Truszczyński 2La

 

Opiekun:

Marek Grenda

 

 

  1. 9.11.2015  Mistrzostwa Powiatu Malborskiego w futsalu „Licealiada”

 

 

II – miejsce

 

  1. Jakub Augustyniak 1g
  2. Maciej Bełz 1k
  3. Marcin Bochyński 1L
  4. Paweł Frol 3Lr
  5. Kajetan Kędzierski 4L
  6. Przemysław Kępka 3Lr
  7. Dawid Nowicki 1k
  8. Mateusz Pogorzelski 4L
  9. Andrzej Polak 3k
  10. Damian Rogacki 3g
  11. Artur Sałek 2Lb
  12. Sebastian Sosna 1is
  13. Patryk Truszczyński 2La

 

 

Opiekun:

Marek Grenda

 

 

  1. 17.11.2015  Mistrzostwa Powiatu Malborskiego w piłce ręcznej chłopców „Licealiada”

 

III miejsce

 

  1. Michał Cicharski 3g
  2. Marcin Cicharski 3ai
  3. Kacper Gajda 1k
  4. Michał Haftka 2kb
  5. Patryk Kowalski 1k
  6. Karol Kwiatkowski 4k
  7. Sebastian Lorek 4L
  8. Mateusz Michalski 4L
  9. Artur Sałek 2Lb
  10. Mateusz Sokolniki 3k
  11. Sebastian Sosna 1is
  12. Marcin Szota 1k
  13. Patryk Tryba 3h

14.Bartłomiej Wróbel                           1g

 

Opiekun:

Szymon Kąkol

 

 

  1. 20.11.2015 Mistrzostwa Powiatu Malborskiego w piłce ręcznej dziewcząt „Licealiada”

 

IV miejsce

 

  1. Daria Bosek                                     4gt
  2. Patrycja Hoffmann                         3ai
  3. Paulina Kielar                                  2Lb
  4. Magdalena Kowalska                    4gt
  5. Laura Kuziemkowska                     1gr
  6. Patrycja Nierzwicka                       1ht
  7. Patrycja Pikor                                  1ht
  8. Dominika Pypłoc                             1ht
  9. Oliwia Raczyńska                            2Lb
  10. Paula Ślizewska                               4a
  11. Dominika Tęgowska                      2Lb
  12. Sandra Wielgosik                            1ht
  13. Dominika Zajączkowska                2Lb

 

 

Opiekun:

Marcin Ołdziejewski

 

 

 

 

  1. 4.12.2015 Mikołajkowy turniej w tenisie stołowym

 

 

  1. Natalia Sikora 4h
  2. Patrycja Śledź 3Lr
  3. Klaudia Osowska 1a

 

  1. Kamil Korbas 1k
  2. Marek Czop 1k
  3. Dawid Nowicki 1k

 

 

 

Opiekunowie:

Aleksandra Woron

Marek Grenda

Marcin Ołdziejewski

Szymon Kąkol

 

  1. 3.02.2016 Mistrzostwa Powiatu Malborskiego w tenisie stołowym

 

Chłopcy:

III miejsce

 

Marek Czop                       1k

Kamil Korbas                     1k

Dawid Nowicki                 1k

 

Dziewczęta:

III miejsce

 

Klaudia Ossowska            1a

Natalia Sikora                   4h

Patrycja Śledź                   3lr

Opiekun:

Aleksandra Woron

 

  1. 16.03.2016 Mistrzostwa Powiatu Malborskiego w koszykówce chłopców

 

II miejsce

 

Krzysztof Fierek                4k

Kamil Hyzicki                     4L

Kajetan Kędzierski            4L

Maciej Klimkiewicz          2kb

Karol Kwiatkowski           4k

Mateusz Michalski           4L

Sebastian Rybka               4k

Rafał Sadło                        3ai

Opiekun:

Marek Grenda

 

  1. 21.03.2016 Mistrzostwa Powiatu Malborskiego w koszykówce dziewcząt

 

III miejsce

 

Patrycja Hoffmann          3ai

Paulina Kielar                    2lb

Ewelina Nagrodzka         2ks

Patrycja Nierzwicka         1ht

Dominika Nierzwicka      2r

Aleksandra Piór                1g

Julia Polanowska             1a

Dominika Pypłac              1ht

Oliwia Raczyńska             2lb

Patrycja Stachowiak        1ht

Paula Ślizewska                4a

Dominika Zajączkowska 2lb

 

Opiekun:

Aleksandra Woron

 

  1. 15.04.2016 Mistrzostwa Województwa w indywidualnych biegach przełajowych Człuchów

 

               Kamil Gołębiewski                          2La

 

Opiekun:

Szymon Kąkol

 

 

 

  1. 05.04.2016 Mistrzostwa Powiatu Malborskiego w indywidualnych biegach przełajowych

 

Chłopcy:

 

Artur Bernacki                                2la

Marcin Bochyński                           1L

Marek Czop                                     1k

Kamil Gołębiewski                          2la         III miejsce

Hećman Marcin                              3lr

Przemysław Kępka                          3lr

Sławomir Rudnik                             1a

Artur Sałek                                       2lb

Paweł Ślużyński                              1k

 

Dziewczęta:

 

Julia Budlewska                              1gr

Paulina Kochanowicz                    2ah

Karolina Manke                              1a

Emilia Mikuła                                   1a

Julia Polanowska                            1a

 

Opiekun:

Marek Grenda

Marcin Ołdziejewski

 

 

  1. 13.05.2016 Mistrzostwa Powiatu Malborskiego w lekkiej atletyce

 

Chłopcy:

 

Artur Bernacki                                2la          II miejsce- 100m, Im- 200m

Marcin Bochyński                           1L           III miejsce- 400m

Maciej Cyganowski                        2la         II miejsce- skok wzwyż

Marek Czop                                     1k

Paweł Froll                                       3lr          II miejsce- 200m

Kacper Gajda                                  1k           II miejsce- 400m

Kamil Gołębiewski                          2la         I miejsce- 800m

Michał Haftka                                2kb

Michał Karwiński                             4L           I miejsce- 1500m

Przemysław Kępka                          3lr          I miejsce- 400m

Maciej Klimkiewicz                         2kb        III miejsce- skok wzwyż

Axel Konefał                                    3k           III miejsce- 100m

Kacper Kuriata                                2la          II miejsce- rzut oszczepem

Dominik Lisowski                            2lb         II miejsce- 800m

Szymon Mądrzyński                       3lr           I miejsce- pchnięcie kulą

Rafał Sadłos                                     3ai

Sitarski Michał                                3lr

Mateusz Sokolniki                          3k

Tomasz Szulik                                 2la

Maciej Szymkowiak                        3ai         III miejsce- 200m

Paweł Ślużyński                              1k

Bartosz Urtnowski                          1a

Bartłomiej Wróbel                          1g

 

 

Dziewczęta:

 

Julia Budlewska                              1gr          I miejsce- 800m

Anna Czaja                                       3ai         III miejsce- 4x100m

Patrycja Hoffmann                         3ai         III miejsce- skok wzwyż

Paulina Kochanowicz                    2ah

Emilia Mikuła                                   1a

Julia Misztal                                     2lb

Ewelina Nagrodzka                        2sk

Patrycja Nierzwicka                       1ht         III miejsce- pchnięcie kulą

Klaudia Ossowska                           1a          II miejsce- 1500m

Aleksandra Piór                              1g

Julia Polanowska                            1a          II miejsce- 800m, II m- rzut oszczepem

Oliwia Raczyńska                            2lb

Monika Sokołowska                       1gr         II miejsce- 200m, III m- 4x100m

Daria Starzec                                  1L

Agata Szlacht                                  1gr          III miejsce- 200m, III m- 400m, III m- 4x100m

Weronika Szumilas                         1g          I miejsce- 200m

Dominika Pęgowska                      2lb

Dorota Tomaszewska                   3lr           III miejsce- 4x100m

Klaudia Wasilewicz                         1k

Natalia Wróblewska                      2lb

Angelika Zawadzińska                   1ht

 

Opiekun:

Marek Grenda

Szymon Kąkol

Marcin Ołdziejewski

 

  1.  21-22.06.2016 Powiatowe Dni Sportu

 

  1. XII Otwarte Mistrzostwa Polski Wyścigów Łodzi Smoczych w Bydgoszczy – I miejsce w kategorii junior open na 200 i 500 metrów (Mateusz Piątkowski, Kacper Kuriata, Kamil Słomiński, Paulina Kochanowicz, Tomasz Szulik, Daria Starzec, Szymon Krol, Kamil Gołębiewski, Oliwia Urbańska – opiekun p. Marek Grenda).
Przewiń do góry strony