Aktualności

“Targi gier, czyli Poznań Game Arena 2017.”

W dniach 7 i 8 października w Poznaniu odbyły się coroczne targi PGA. Tą imprezę w tym roku odwiedziło dokładnie 72 817 graczy, w tym  47 uczniów pierwszych klas informatycznych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3.
Do Poznania przyjechaliśmy około godziny 10, po czym udaliśmy się prosto na targi. Cała impreza odbywała się w kompleksie hal World Trade Centre w Poznaniu. Każda hala zawierała ogrom atrakcji oraz stanowisk, na których przeróżne firmy prezentowały swoje najnowsze produkty, urządzały konkursy ( w których można było wygrać nagrody takie jak myszki, klawiatury, słuchawki czy wiele innych gadżetów ), a nawet rozdały wiele pamiątek takich jak naklejki, koszulki, smycze czy przypinki. Swoje miejsce na targach znalazły też mniejsze i większe zespoły twórców gier, nie tylko z Polski. Zespoły te prezentowały swoje najnowsze produkcje, niektóre nawet dla wirtualnej rzeczywistości. Można było zagrać w wiele wspaniałych gier, które dopiero w najbliższym czasie będą miały swoją premierę. Podczas tak wielkiej imprezy trzeba pamiętać o uzupełnianiu płynów, dlatego Sprite rozdawał swoje napoje wszystkim uczestnikom targów. Na terenie PGA, znalazły się również sklepy, które rzucały przecenami na prawo i lewo. Wiele markowych produktów dostać było można w atrakcyjnie niskich cenach. Wśród stanowisk znalazły się również firmy, które aby ściągnąć jeszcze większą publikę zapraszały dodatkowo YouTuberów, którzy są jednymi z większych idoli dzisiejszej młodzieży. Prowadzili oni naprawdę niesamowite show, przy którym bawili się fanowie marek i dzisiejszych gwiazd Internetu. Podczas całego wydarzenia można było korzystać z wielu atrakcji przygotowanych przez prezentujące się firmy. Masa sprzętu komputerowego, głośna muzyka i dobra zabawa – trzy określenia, którymi można opisać całe targi. Na targach pierwszego dnia byliśmy 8 godzin. Było to wystarczająco dużo czasu, aby zwiedzić całe targi i dobrze się bawić. Następnego dnia byliśmy na targach kolejne 4 godziny.
Na zakończenie zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie i wróciliśmy do autokaru, który przywiózł nas z powrotem do Malborka. Moim zdaniem całe targi gier były bardzo fajne. Ogrom atrakcji sprawiał że każdy znalazł coś dla siebie.

Warto  zaznaczyć ,że wyjazd zorganizowany był w ramach realizowanego przez szkołę projektu unijnego ”Zostań zawodowcem”.

Jakub Stefaniak klasa 1k

Poniżej opinie uczestników wyjazdu

Po raz pierwszy byłem na targach tego typu i zrobiło to na mnie ogromne wrażenie. Cały event był bardzo rozległy co zapewniało dużo atrakcji. Począwszy od możliwości przetestowania najnowszego sprzętu, symulatorów czy po prostu zagrania w nowe gry. Chodziło tam dużo cosplayerów , z którymi można było sobie zrobić zdjęcie, więc jeśli masz jakąś ulubioną postać z danej gry, być może ją tam spotkasz. Wielką popularnością cieszyli się youtuberzy i streamerzy z którymi można było porozmawiać, a oprócz tego rozdawali różne gadżety.

                                                                                                                      Adrian  klasa 1k

Ogółem PGA było bardzo fajnym eventem. Mogłem dowiedzieć się wiele o nowym sprzęcie, nowościach w grach, oraz o e-sporcie. Targi były naprawdę fajnie zorganizowane. Polecam każdemu kto ma okazję pojechać.

Miłosz klasa 1k

Jestem pod ogromnym wrażeniem. To była moja pierwsza taka impreza, wycisnęła ze mnie więcej niż 100%. Jestem zadowolony w 99%. Brak 1% spowodowany jest może nie samymi targami, lecz moim pechem, polegającym na tym, że niestety nie udało mi się spotkać i strzelić selfiacza NRgeek’iem – jedynym YouTuberem, na którego tak naprawdę liczyłem. Targi były boskie. Świetni ludzie, niesamowicie Cosplayerzy i Cosplayerki, Super komputery i konsole. Fajne, nowe gry, z których część nie miała jeszcze swoich premier. Tam nie było miejsca na nudy. Na każdym kroku coś ciekawego. Dodatkowe klasowe pomysły zawodów na zdjęcia z jak największą liczbą Cosplayer’ek tylko polepszały zabawę i nieziemską atmosferę. Targi się skończyły. Wspomnienia – pozostaną na zawsze.

Sebastian klasa 1k

Poznań Game Arena to jedna z najpopularniejszych imprez o tematyce gier w Europie.  Kiedy pojawiliśmy się już na miejscu w Poznaniu, naszym oczom ukazał się wielki obiekt i towarzyszące hale targowe. Po wejściu już na pierwszą z hal (których było około 5) przywitały nas stanowiska z jedzeniem i lodami. Idąc dalej, nie mogło zabraknąć różnych stanowisk, zaczynając od Kinguina czy samego Carrefoura, na (nie)małych stoiskach z kolekcjonerskimi rzeczami o tematyce gier czy Anime, kończąc na samym Playu oraz Twitchu. Zważając na nazwę  targów, oczywiście nie zabrakło samych gier. Nie tylko takich bardzo popularnych jak Counter-Strike: Global Offensive czy League of Legends, na konwencie pojawiło się także mnóstwo gier jeszcze nie wydanych, na konsolę, PC, czy te starsze egzemplarze, które mogą pamiętać nasi rodzice. Wiele dopiero rozwijających się tytułów próbowało zachęcić do siebie nowych graczy. Nie zabrakło również nowinek sprzętowych, potężnych komputerów, wirtualnej rzeczywistości, samochodów traktorów i ciężarówek czy planszówek. Na  targach można było także znaleźć coś  innego  niż tylko gry i sprzęt komputerowy. Mianowicie Just Dance 2018 ze świetnymi piosenkami, cały czas cieszyło się licznymi śmiałkami którzy chcieli się oderwać od myszek i klawiatur… grali i tańczyli! Lecz czym byłyby ta impreza bez ludzi, którzy tam  byli. Idąc po holu dało się spotkać masę wspaniałych Cosplayerów (osób przebranych za postacie z gier, filmów, książek itp.) były także związane z nimi konkursy, a same osoby które się tam zabrały poświęciły naprawdę dużo czasu na ich przygotowanie. PGA jest czymś, na czym każdy powinien się pojawić,  nieważne w jakim wieku, z kim, bo i tak zawsze znajdzie się osobę z którą będzie mogło się zapoznać, pogadać i przytulić.

 

                                                                                       Patrycja Bełkowska  klasa I ai

 

Przewiń do góry strony