Aktualności

#KOMÓRKOMANIA

Październik był w naszej szkole miesiącem kampanii edukacyjnej fundacji DKMS. Przez cały miesiąc, zarówno na zajęciach z biologii, jak i na spotkaniach z wychowawcami, uczniowie wszystkich klas mieli okazję bliżej przyjrzeć się akcji rejestracji potencjalnych dawców krwiotwórczych komórek macierzystych oraz zagłębić tematykę związaną z nowotworem krwi. Finałem kampanii był Dzień Dawcy Szpiku – czyli rejestracja wszystkich chętnych członków społeczności naszej szkoły między 18 a 55 rokiem życia, którzy wyrazili chęć dołączenia do grona potencjalnych dawców.

30 października „dorzuciliśmy” 21 potencjalnych dawców do wciąż powiększającej się bazy DKMS. Serdeczne podziękowania dla niezastąpionych wolontariuszy, którymi byli: Karolina Krauze, Patrycja Pikor, Paulina Rumińska i Maciej Nowak z klasy 4HT oraz Kacper Dańko i Bartosz Urtnowski z klasy 4A.

Nad stroną organizacyjną oraz edukacyjną tego szlachetnego zamieszania czuwały: p. Anna Bartczak, p. Agnieszka Jeromin oraz p. Ilona Rażewska.

Do zobaczenia za rok!

Przewiń do góry strony