Aktualności

WYCIECZKA DO MUZEUM II WOJNY ŚWIATOWEJ I KINA

W dniu  30 października 2018 roku uczniowie  klasy IV technikum żywienia i usług gastronomicznych wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do  Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Celem wizyty było pogłębienie wiedzy o II wojnie światowej i kultywowanie pamięci o jej ofiarach. Wystawa, która mieści się w Muzeum to opowieść  o tragicznym doświadczeniu II wojny światowej, o jej genezie i skutkach, o ofiarach i sprawcach, o bohaterach i zwykłych ludziach. Ma przypominać lekcje historii o której nie wolno nam zapomnieć.

Drugą  częścią wyjazdu stanowił seans  w kinie. Młodzież uczestniczyła w filmie pt. „Zwyczajna przysługa”. To historia  dwóch przyjaciółek, z których jedna wcale nie jest tą, za kogo się podaje. Fabuła niesie ze sobą pewne przesłanie, mianowicie, tak naprawdę nigdy nie wiemy, z kim spędzamy czas, każdy z nas spotyka wiele osób, a także ma sporo przyjaciół. Z pewnością  uważamy, że wiemy o nich wszystko lecz czy tak jest faktycznie….

Ewelina Kępińska -Lipińska

Przewiń do góry strony