Sukcesy Szkoły 1998 – 2010

Osiągnięcia uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Malborku w konkursach w roku szkolnym 2010/2011. 

W naszej szkole, jak i poza nią przeprowadzono w roku szkolnym 2010/2011 szereg konkursów o różnorodnym charakterze, wśród których wymienić należy te, w których nasi uczniowie odnosili sukcesy:

29 X 2010 – konkurs pod hasłem „Płeć a tytoń” – Szymon Kamiński z klasy II a zajął I miejsce w powiecie (opiekun: Anna Bartczak)

15 XI 2010 – Powiatowy Konkurs „Zdrowy styl życia” – trzyosobowa reprezentacja naszej szkoły – Magdalena Demakowska z klasy II a zajęła III miejsce i zakwalifikowała się do konkursu wojewódzkiego

6 XI 2010 – Powiatowy Konkurs „Zdrowy styl życia” – trzyosobowy zespół zajmuje  I miejsce i kwalifikuje się do konkursu wojewódzkiego

10-11 XI 2010 – Pamela Kujawa z klasy IV h uczestniczy w IV Wojewódzkim Konkursie Poetyckim „Wielcy nieobecni”

19 XI 2010 – etap wojewódzki Ogólnopolskiego konkursu historycznego „Św. Jadwiga Królowa i Patronka Narodów” – Joanna Bujwid z klasy IV h kwalifikuje się do Finału Ogólnopolskiego, który odbył się w dniu 16 XII w Gdańsku (opiekun: Anna Benrot)

XI 2010 – kończy się trwający od czerwca a związany z Rokiem Szopenowskim Konkurs Poetycki „Chopin – co znaczy dziś?”, w którym I nagrodę w kategorii proza otrzymała Marlena Zablińska z klasy IV b (opiekun Izabela Trofimowicz – Paziak), III nagrodę w kategorii wiersze otrzymał Wojciech Wolak z klasy IV a (opiekun: Katarzyna Adamkowska) a wyróżnienie otrzymała Marlena Jasińska z klasy IV h (opiekun: Iwona Filipowicz) – także w kategorii wiersze

14 I 2011 – konkurs informatyczny „Inter Sieci” etap okręgowy – V miejsce (opiekun G. Gendźwiłł)

10 II 2011 – II Regionalny Konkurs „Wiem na bank”, w którym A. Sałek i A. Harań z klasy IV A zajmują III miejsce (opiekun E. Sajkowska)
19 IV 2011 – Międzyszkolny konkurs na prezentację multimedialną o raku szyjki macicy – II miejsce w powiecie (opiekun: A. Bartczak)

27 IV 2011 – II etap wojewódzkiego konkursu „Deutschland unser Nachbarland”, w którym Sandra Kosek z klasy IV H zajęła III miejsce (opiekun: W. Zawisza)

kwiecień-maj 2011 – Konkurs na najlepszą prezentację multimedialną „Wybierz życie – pierwszy krok” – Kamil Turulski z klasy I G zajął II miejsce w powiecie (opiekun: M. Molenda)

maj 2011 – Międzyszkolny konkurs na prezentację multimedialną „Kochamy i dbamy o lasy” – I miejsce w powiecie (opiekun: I. Rażewska)

4 – 15 V 2011 – finał krajowy Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego „TIK? – TAK! ECDL” – Andrzej Joskowski z klasy III K był jego finalistą (opiekun: G. Gendźwiłł)

27 V 2011 – Regionalny Konkurs Rachunkowości Wejherowo 2011 – V miejsce zespołowo (opiekunowie: E. Paczkowska i A. Sosnowska)

31 V – 1 VI 2011 – XVI Pomorski Festiwal Poetycki im. ks. J. Pasierba – w kategorii „juwenilia poetyckie” III miejsce zajęła M. Sałek z klasy I Li (opiekun: K. Kruszewska)

 

Sprawozdanie z organizacji, udziału i osiągnięć uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Malborku w imprezach i zawodach sportowych w roku szkolnym 2010/2011.

W roku szkolnym 2010/2011 odbyły się następujące imprezy sportowe:

11.09.2010 – Udział w V Marszu Niepełnosprawnych w Nowym Stawie

Uczestnicy:
1.    Adam Mikuśkiewicz         II k
2.    Tomasz Rojewski        II k
3.    Arkadiusz Ptaszczuk        II k
4.    Marta Skwarko            III b
5.    Katarzyna Ziemba        III b
6.    Kamila Rogozińska        III b
7.    Magdalena Demakowska    II a
8.    Kamila Wieliczko        II a
9.    Piotr Chmura            II k
10.    Kinga Cichocka        I t

Opiekun:
Marcin Ołdziejewski

17.09.2010 – Rajd samochodowy na trasie Malbork- Gdańsk Westerplatte Sztutowo- Malbork
Opiekunowie:
Aleksandra Woron
Ryszard Dorszewski
Marcin Ołdziejewski

30.09.2010 – Festiwal Łodzi Smoczych

Uczestnicy:
1.    Łukasz Rusek        3b
2.    Adrian Wróblewski    1k
3.    Mateusz Gmiński        1li
4.    Maciej Mrówczyński    3b
5.    Mariusz Sulikowski    3a
6.    Krystian Kornak        2l
7.    Mateusz Pończoszek    4k
8.    Sławomir Miśkowicz    4k
9.    Michał Plackowski    2a
10.    Bartosz Niewiński        4a
11.    Robert Zieniewicz        3g
12.    Wojciech Wolak        4a
13.    Patryk Zieliński        3k
14.    Daniel Fornal        2a
15.    Paulina Zajączkowska    3h
16.    Weronika Macieszyn    2t
17.    Michalina Doroś        2g
18.    Dominika Szczepańska    2h
19.    Sławomir Maśliński    1li
20.    Krzysztof Ressel          1k
21.    Paweł Kamiński        1k
22.    Grzegorz Maksimowicz     1k
23.    Michał Szymański        1k
24.    Monika Głowieńska    1s
25.    Joanna Brzustewicz    1h
26.    Anna Maczyszyn         1g

Opiekunowie:
Marek Grenda
Marcin Ołdziejewski

12.10.2010 – Mistrzostwa Powiatu Malborskiego w sztafetowych biegach przełajowych

DZIEWCZĘTA – II miejsce
1.    Agnieszka Szymeczko    1s
2.    Sandra Gadawska        4h
3.    Justyna Groszkowska    3b
4.    Emilia Radzimska        1s
5.    Natalia Król            1h
6.    Joanna Neumann        2a
7.    Katarzyna Szaruga    2li
8.    Katarzyna Słota        4b
9.    Monika Głowieńska    1s
10.    Alicja Nowak        2t
11.    Weronika Macieszyn    2t

CHŁOPCY – I miejsce
1.    Krzysztof Jasiński        4k
2.    Radosław Borowiecki    3k
3.    Arkadiusz Ptaszczuk    2k
4.    Paweł Ziarko        2k
5.    Daniel Solecki        4h
6.    Marcin Kołt            4k
7.    Wojciech Witek        4h
8.    Jacek Patron        4k
9.    Krystian Kielar        2l
10.    Grzegorz Jędrzejewski    3b

Opiekunowie:
Marek Grenda
Marcin Ołdziejewski

23.10.2010 – Finał XI Licealiady młodzieży szkolnej w sztafetowych biegach przełajowych w Garczynie

CHŁOPCY – XII miejsce

1. Paweł Ziarko        2k
2. Daniel Solecki        4h
3. Marcin Kołt            4k
4. Wojciech Witek        4h
5. Jacek Patron            4k
6. Michał Plackowski        2a
7. Adam Skrzypczak        1h
8. Mariusz Dębowski        1t
9. Michał Słowik        4k
10. Daniel Fornal        2a
11. Krzysztof Ressel        1k
12. Radosław Hawańczyak    1t
13. Mariusz Sulikowski    3a

Opiekun:
Ryszard Dorszewski

18.11.2010 – Mistrzostwa Powiatu Malborskiego w halowej piłce nożnej chłopców

I miejsce

1.    Krystian Kielar            2L
2.    Dominik Skopiak            2L
3.    Mateusz Aleksandrowicz    2L
4.    Radosław Borowiecki        3k
5.    Daniel Solecki            4h
6.    Krzysztof Jasiński            4k
7.    Daniel Kulas            3b
8.    Grzegorz Jędrzejewski        3b
9.    Łukasz Rusek            3b
10.    Wojciech Witek            4h
11.    Patryk Kozubski            2L
12.    Maciej Mrówczyński        3b
13.    Michał Plackowski        2a
14.    Bartłomiej Grabowski        3g

Opiekun:
Marek Grenda

29.11.2010 – Mistrzostwa Powiatu Malborskiego w piłce ręcznej chłopców

III miejsce

1.    Łukasz Rusek            3b
2.    Maciej Mrówczyński        3b
3.    Daniel Solecki            4h
4.    Mateusz Pałyska            2L
5.    Daniel Kulas            3b
6.    Maciej Kruczkowski        3k
7.    Wojciech Witek            4k
8.    Dominik Krawczyk        1li
9.    Grzegorz Miszta             2L
10. Mateusz Aleksandrowicz    2L
11. Grzegorz Jędrzejewski        3b
12. Michał Klawikowski        3k
13. Mateusz Gmiński            1li
14. Dominik Skopiak         2L
15. Łukasz Cyganowski        3k

Opiekun:
Marcin Ołdziejewski

30.11.2010 – Mistrzostwa Powiatu Malborskiego w piłce ręcznej dziewcząt

II miejsce
1.    Marta Skwarko            3b
2.    Paulina Brzustewicz        3b
3.    Karolina Rusek            1a
4.    Monika Malinowska        3t
5.    Agnieszka Kasperska        2h
6.    Karolina Wiącek        2h
7.    Mirosława Łukaszewska    4a
8.    Emila Kowalczuk        2a
9.    Agnieszka Szymeczko    1s
10.    Weronika Macieszyn        2t
11.    Aleksandra Tomaszewska    1a
12.    Ewelina Kubik            2h
13.    Lidia Kosmala            1a
14.    Ewelina Majer            1s

Opiekun:
Marcin Ołdziejewski

6.12.2010 – Mikołajkowy turniej tenisa stołowego

Dziewczęta:

1. miejsce- Marlena Frejnik        2g
2. miejsce- Beata Graczkowska    1a
3. miejsce- Patrycja Riecke        2L

Chłopcy:

1. miejsce- Daniel Solecki        4h
2. miejsce- Radosław Szaniawski    4k
3. miejsce- Krzysztof Jasiński    4k

9.12.2010 Półfinał Wojewódzki w halowej piłce nożnej chłopców

II miejsce
Uczestnicy:

1.    Krystian Kielar            2L
2.    Dominik Skopiak            2L
3.    Mateusz Aleksandrowicz    2L
4.    Radosław Borowiecki        3k
5.    Daniel Solecki            4h
6.    Krzysztof Jasiński            4k
7.    Daniel Kulas            3b
8.    Grzegorz Jędrzejewski        3b
9.    Łukasz Rusek            3b
10.    Wojciech Witek            4h
11.    Patryk Kozubski            2L
12.    Maciej Mrówczyński        3b
13.    Michał Plackowski        2a
14.    Bartłomiej Grabowski        3g

Opiekun:
Marek Grenda

Grudzień 2010 –  rozpoczęcie Turnieju w halowej piłce nożnej o Puchar Dyrektora

17.02.2010 Drużynowe Mistrzostwa Powiatu w tenisie stołowym

Dziewczęta – I miejsce

1. Natalia Raburska        I a
2. Beata Graczkowska    I a

Chłopcy – III miejsce

1.    Daniel Solecki        IV h
2.    Radosław Szaniawski    IV k
3.    Krzysztof Jasiński        IV k

Opiekun:
Marcin Ołdziejewski

25.02.2011 Półfinał Wojewódzki w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców

II miejsce

1. Natalia Raburska        I a
2. Beata Graczkowska    I a
3. Patrycja Riecke        II L

Opiekun:
Aleksandra Woron

Luty – Zakończenie Mistrzostw Szkoły w halowej piłce nożnej chłopców.

I miejsce – IV k
II miejsce – III b
III miejsce – II L
Najlepszym zawodnikiem turnieju został Daniel Kulas z III b.
Startowało 14 zespołów.

8.03.2011 Mistrzostwa Szkoły w halowej piłce nożnej dziewcząt

I miejsce – I a
II miejsce – IV a
III miejsce – II t
IV miejsce – III h
V miejsce – I a (2 zespół)
VI miejsce – IV h

15.03.2011 Mistrzostwa Powiatu Malborskiego w piłce siatkowej dziewcząt w ramach „Licealiady 2011”

IV- miejsce

1.    Emila Kowalczuk            II a
2.    Paulina Brzustewicz        III b
3.    Monika Malinowska        III t
4.    Dorota Grabowska        I a
5.    Aneta Lipecka            I t
6.    Agnieszka Szymeczko        I s
7.    Daria Langowska            I a
8.    Karolina Rusek            I a
9.    Marta Jurkian            I t
10.    Anna Dykowska            I a
11.    Izabela Oler                III t

Opiekun:
Aleksandra Woron

17.03.2011 Mistrzostwa Powiatu Malborskiego w piłce siatkowej chłopców
w ramach „Licealiady 2011”.

IV – miejsce

1.    Marek Zwierz        II i
2.    Sebastian Kortas        III k
3.    Daniel Solecki        IV h
4.    Wojciech Tabor        IV g
5.    Łukasz Tabor        II L
6.    Adam Skrzypczak        I h
7.    Mateusz AleksandrowiczII L
8.    Michał Kępiński        II L
9.    Grzegorz Miszta        II L

opiekun:
Marcin Ołdziejewski
24.03.2011  Mistrzostwa Powiatu Malborskiego w koszykówce chłopców w ramach „Licealiady 2011”

Chłopcy – IV miejsce
1.Bykowski Paweł            IV b
2.Grzankowski Wojciech        IV g
3.Solecki Daniel            IV h
4.Witek Wojciech            IV h
5.Aleksandrowicz Mateusz        II L
6.Kasprzyk Bartosz            II L
7.Kozubski Patryk            II L
8.Skopiak Dominik            II L
9.Kielar Krystian            II L
10.Ciok Rafał                I k
11. Sebastian Kortas            III k
12. Kamil Majewski            II k

Opiekun:
Ryszard Dorszewski

23.03.2011  Mistrzostwa Powiatu Malborskiego w koszykówce dziewcząt w ramach „Licealiady 2011”

Dziewczęta – III miejsce

1.    Emila Kowalczuk        II a
2.    Agnieszka Kasperska    II h
3.    Grabowska Dorota          I a
4.    Kubik  Ewelina               II h
5.    Wodzińska Paulina    IV h
6.    Cierlica Natalia        IV h
7.    Rama Małgorzata        IV h
8.    Kaliszewska Agnieszka    III b
9.    Piesik Agnieszka        I s
10.    Szymeczko Agnieszka    I s
11.    Piotrowska Paulina    I s
12.    Monika Malinowska    III t

Opiekun:
Aleksandra Woron

1.04.2011 Mistrzostwa Powiatu Malborskiego w indywidualnych biegach        przełajowych w ramach „Licealiady 2011”.

1. Agnieszka Szymeczko    1s – II miejsce
2. Krzysztof Jasiński    4k – III miejsce
3. Paweł Ziarko        2k – V miejsce

Opiekun:
Marek Grenda
Marcin Ołdziejewski

8.04.2011 Finał Wojewódzki w indywidualnych biegach przełajowych
w Człuchowie.

1    Justyna Groszkowska        3b
2    Paweł Ziarko            2k

Opiekun:
Ryszard Dorszewski

25.05.2011 Mistrzostwa Powiatu Malborskiego w LA w ramach „Licealiady”.

Złote medale:

– Ochmińska Anna            – bieg 100m        – 14,25 sek.
– Skwarko Marta            – skok w dal        –  4,36m.
– Kowalczuk Emilia        – rzut oszczepem    –  30,30m.

Srebrne medale:

– Szymeczko Agnieszka        – bieg 400m        -1.13,61 sek.
– Skopiak Dominik        – skok w dal        – 5,79m.
– Kortas Sebastian            – rzut oszczepem    – 36,60m.

– sztafeta 4x100m                        – 1.00,10min.
– Ochmińska Anna
– Głowieńska Monika
– Groszkowska Justyna
– Szymeczko Agnieszka

Brązowe medale:

– Szafran Anna            – pchniecie kulą    – 8,34m.
– Kołt Marcin            – bieg 100m.    – 11,93 sek.

– sztafeta 4x 100m                        – 49,53 sek.
– Kołt Marcin
– Skopiak Dominik
– Mrówczyński Maciej
– Daniel Fornal

Łącznie zdobyto 10 medali.

Opiekun:
Marek Grenda
Marcin Ołdziejewski

10.06.2011 VII Otwarte Mistrzostwa Olsztyna szkół ponadgimnazjalnych
w wyścigach łodzi smoczych

II miejsce w kategorii mixt
II miejsce w kategorii open

1.    Zieniewicz Robert         III G
2.    Gmiński Mateusz         I Li
3.    Chyrek Sławomir         III G
4.    Plackowski Michał         II A
5.    Florczyk Adrian                   II A
6.    Sulikowski Mariusz         III A
7.    Kornak Krystian         II L
8.    Rusek Łukasz             III B
9.    Wróblewski Adrian         I K
10.    Słupski Maciej             II i
11.    Witkowski Kamil         I Li
12.    Mrówczyński Maciej        III B
13.    Dąbrowski Dominik         IV K
14.    Harasimowicz Patryk         I K
15.    Bończoszek Mateusz         IV K
16.    Miśkowicz Sławomir               IV K
17.    Głowieńska Monika         I S
18.    Blichewicz Aleksandra     III T
19.    Konkolewska Weronika     II T
20.    Macieszyn Weronika         II T
21.    Neumann Joanna        II A
22.    Doroś Michalina         II G
23.    Maczyszyn Anna         I G
24.    Skwarko Marta            III B

17.06.2011 Powiatowe Dni Sportu – piłka nożna chłopców i dziewcząt

20.06.2011 , 21.06.2011  Powiatowe Dni Sportu – wyścigi łodzi smoczych i
plażowa piłka siatkowa chłopców i dziewcząt.

W wyścigach smoczych łodzi zajmujemy:
I miejsce na dystansie 1000  metrów w kategorii mixt
II miejsce na dystansie 1000  metrów w kategorii open
II miejsce na dystansie 200  metrów w kategorii open
II miejsce na dystansie 200  metrów w kategorii mixt

Opiekun:
Marek Grenda

 


Sprawozdanie z organizacji, udziału i osiągnięć uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Malborku w imprezach i zawodach sportowych w roku szkolnym 2009/2010.

Nauczyciele wychowania fizycznego oferowali tradycyjnie naszym uczniom uczestnictwo w różnego rodzaju zawodach i imprezach sportowych, a także prowadzonych przez siebie zajęciach sportowo-rekreacyjnych (w tym, zajęciach pozalekcyjnych wynikających z art. 42 KN). W roku szkolnym 2009/2010 odbyły się następujące imprezy sportowe:

 

05.09.2009  –  Udział w Marszu Niepełnosprawnych w Nowym Stawie

 

Opiekun: Marcin Ołdziejewski

 

17.09.2009 – Organizacja rajdu samochodowego, upamiętniającego 70. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej (Malbork-Westerplatte-Jantar- Sztutowo-Malbork)

 

Opiekunowie: Aleksandra Woron

Marcin Ołdziejewski

Ryszard Dorszewski

 

19-20.09.2009 – Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Szachach

Uczestnicy:

1. Krzysztof KałużnyIg – III miejsce

2. Łukasz RusekII b

3. Paweł SadłochaII b

4. Mariusz KościańczukII k

 

Opiekun: Aleksandra Woron

 

26.09.2009 – Mistrzostwa Malborka w Ratownictwie Wodnym

Tomasz GratkiewiczIV k – IV miejsce

 

Opiekun: Ryszard Dorszewski

 

02.10.2009 – Mistrzostwa Powiatu Malborskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych

Chłopcy –  I miejsce

Dziewczęta –  IV miejsce

Uczestnicy:

1. Solecki Daniel         III k

2. Witek Wojciech                   III k

3. Sulikowski Mariusz         II a

4. Jędrzejewski Grzegorz         II b

5. Wilk Daniel         II k

6. Resel Piotr         II k

7. Gołębiowski Radosław        IV k

8. Kulig Rafał         I L

9. Ptaszczuk Arkadiusz         I k

10. Jasiński Krzysztof         III k

 

1. Kachniarz Dajana         I t

2. Stefańska Zuzanna         IV g

3. Słota Katarzyna         III b

4. Groszkowska Justyna         II b

5. Rutkowska Sandra         I t

6. Strąk Alicja         II h

7. Bałasz Joanna         III iu

8. Macieszyn Weronika         I t

9. Nowak Alicja         I t

10. Ługowska Barbara         IV h

 

Opiekunowie: Marek Grenda

Marcin Ołdziejewski

 

21.10.2009 – Finał Wojewódzki X Licealiady Młodzieży Szkolnej w Sztafetowych Biegach Przełajowych

XVI – miejsce

Uczestnicy:

1. Solecki Daniel        III k

2. Witek Wojciech                  III k

3. Sulikowski Mariusz        II a

4. Jędrzejewski Grzegorz        II b

5. Wilk Daniel        II k

6. Resel Piotr        II k

7. Gołębiowski Radosław       IV k

8. Kulig Rafał        I L

9. Ptaszczuk Arkadiusz           I k

10. Jasiński Krzysztof        III k

 

Opiekun: Marek Grenda

10.11.2009 – Mistrzostwa Powiatu Malborskiego w Halowej Piłce Nożnej Chłopców

II miejsce

1. Łukasz RusekII b

2. Daniel KulasII b

3. Grzegorz JędrzejewskiII b

4. Daniel SoleckiIII h

5. Krzysztof JasińskiIII k

6. Dominik SkopiakI L

7. Bartłomiej Grabowski          II g

8. Michał PlackowskiI a

9. Bartosz Mulcan          I L

10. Krystian KielarI L

11. Patryk KazubskiI L

12. Przemysław KolorI L

13. Rafał KuligI L

 

Opiekun: Marek Grenda

 

11.11.2009 – XIX Bieg Niepodległości

Daniel Solecki z III h zajął VI miejsce

 

Opiekun: Marcin Ołdziejewski

 

19.11.2009 – Mistrzostwa Powiatu Malborskiego w Piłce Ręcznej Chłopców, w których zajęliśmy II miejsce

Uczestnicy:

1. Daniel Solecki          III H

2. Łukasz Rusek                                  II B

3. Maciej Mrówczyński          II B

4. Grzegorz Jędrzejewski                    II B

5. Daniel Kulas                                    II B

6. Paweł Sadłocha          II B

7. Maciej Kruczkowski                    II K

8. Michał Klawikowski          II K

9. Wojciech Witek          III H

10. Krzysztof Jasiński          III K

11. Michał Szymański          IV H

12. Robert Zieniewicz          II G

13. Bartłomiej KasprzykI L

14. Mateusz PałyskaI L

 

Opiekun: Marcin Ołdziejewski

20.11.2009 – Mistrzostwa Powiatu Malborskiego w Piłce Ręcznej Dziewcząt,

nasze uczennice zajęły IV miejsce

 

Uczestniczki:

1. Marta Skwarko         II B

2. Paulina Brzustewicz                       II B

3. Agnieszka Kaliszewska                 II B

4. Agnieszka Kasperska         I H

5. Patrycja Riecke         I L

6. Mirosława Łukaszewska                III A

7. Natalia Sulewska         II T

8. Agnieszka Harań         III A

9. Weronika Macieszyn                      I T

10. Sylwia Zuba                                 III IU

 

Opiekun: Ryszard Dorszewski

 

Mistrzostwa Szkoły w Halowej Piłce Nożnej Chłopców (turniej rozgrywany od października do stycznia)

 

Opiekunowie: Marek Grenda

Marcin Ołdziejewski

 

04.12.2009 – Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego

 

I miejsce Patrycja RieckeI L

II miejscePatrycja HennigIII a

III miejsceAngelika SałekIII a

 

I miejsce Radosław SzaniawskiIII k

II miejsceDaniel SoleckiIII h

III miejsce Krzysztof JasińskiIII k

 

Opiekunowie: Ryszard Dorszewski

Marcin Ołdziejewski

 

14.12.2009 – Mikołajkowe Zawody Pływackie o Puchar Burmistrza Miasta Malborka

Tomasz Gratkiewicz zajął I miejsce w stylu dowolnym.

 

Opiekun: Ryszard Dorszewski

 

Styczeń  2010 – zakończenie rozgrywek w halowej piłce nożnej chłopców o „Puchar Dyrektora ZSP Nr 3”

 

1 miejsce IV k

2 miejsce II b

3 miejsce IV g,h, III h,k

 

Opiekunowie: Marek Grenda

Marcin Ołdziejewski

 

4.03.2010 – Mistrzostwa Powiatu Malborskiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt

III miejsce

 

Uczestniczki:

1. Paulina BrzustewiczII b

2. Marta SkwarkoII b

3. Karolina KozarzewskaIV b

4. Izabela OllerII t

5. Marlena JasińskaIII h

6. Magdalena ŚliwkaIII g

7. Karolina MateraII h

8. Monika MalinowskaII t

9. Emila KowalczukI a

 

Opiekun: Marcin Ołdziejewski

 

5.03.2010 – Mistrzostwa Powiatu Malborskiego w Piłce Siatkowej Chłopców-

V miejsce

 

Uczestnicy:

1. Marek WiatrIV k

2. Maciej MrówczyńskiII b

3. Sebastian KortasIV h

4. Mateusz AleksandrowiczI L

5. Michał KępińskiI L

6. Adam FlakI g

7. Daniel SoleckiIII h

8. Mateusz PałyskaI L

9. Marek ZwierzI i

10. Grzegorz MisztaI L

 

Opiekun: Marcin Ołdziejewski

 

26.03.2010 – Mistrzostwa Powiatu Malborskiego w Piłce Koszykowej Dziewcząt

III miejsce

 

Uczestnicy:

1. Emilia KowalczukI a

2. Patrycja RieckeI L

3. Klaudia KukawkaI h

4. Agnieszka KasperskaI h

5. Monika CymerysI h

6. Magda RydzI h

7. Justyna RąbalskaI h

8. Dominika KłosowskaI h

9. Sandra GadawskaIII h

10. Magda SzarekIII h

11. Małgorzata RamaIII h

12. Natalia JarońskaIII h

 

Opiekun: Ryszard Dorszewski

 

19.03.2010 – Mistrzostwa Powiatu Malborskiego w Piłce Koszykowej Chłopców

IV miejsce

 

Uczestnicy:

1. Szymon OrzańskiIV k

2. Paweł BykowskiIII b

3. Dominik RotuskiIV a

4. Daniel SoleckiIII h

5. Wojciech WitekIII h

6. Krystian KielarI L

7. Dominik SkopiakI L

8. Paweł ZiarkoI K

9. Mateusz AleksandrowiczI L

10. Patryk KozubskiI L

11. Łukasz RusekII b

12. Maciej MrówczyńskiII b

13. Maciej KruczkowskiII k

14. Radosław BorowieckiII k

15. Bartosz KasprzykI L

 

Opiekun: Ryszard Dorszewski

 

20.04.2010 – Mistrzostwa Powiatu Malborskiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych

 

Uczestnicy:

1. Daniel SoleckiII hIV miejsce

2. Wojciech WitekIII h

3. Grzegorz JędrzejewskiII b

4. Daniel WilkII k

5. Piotr ReszelII k

6. Arkadiusz PtaszczukI k

7. Patryk KozubskiI k

8. Krystian KielarI k

9. Mateusz AleksandrowiczI k

10. Patryk KlimczewskiI i

11. Daniel KulasII b

12. Maciej MrówczyńskiII b

13. Mariusz KościańczukII k

14. Krystian KornakI L

15. Paweł BorośIV a

16. Jacek PatronIII k

17. Agata BarcikowskaIII bV miejsce

18. Zuzanna StefańskaIV g

19. Katarzyna SłotaIII b

20. Joanna BałaszIII iuIV miejsce

21. Sandra GadowskaIII h

22. Karolina HennigIII a

23. Edyta KowalczykIV a

24. Natalia SzwedI g

25. Dajana KachniarzI t

26. Aleksandra SzymańskaIII a

27. Agnieszka KłaczkiewiczIII a

28. Katarzyna KonefałI g

 

Opiekunowie: Marek Grenda

Marcin Ołdziejewski

 

08.05.2010 – Mistrzostwa Malborka w Siatkówce o Puchar Burmistrza Miasta Malborka

 

Uczestnicy:

1. Sebastian KortasII k

2. Emila KowalczukI L

3. Karolina KozarzewskaIVb

4. Martyna Górajczyk         II g

5. Paulina SalomonI g

6. Michalina Dorosz          I g

 

Opiekun: Aleksandra Woron

 

21. 05.2010 – Mistrzostwa Powiatu Malborskiego w LA w ramach

„Licealiady 2010”

 

Uczestnicy:

1.Dajana KachniarzI t

2.Wojciech WitekIII h

3.Mirka ŁukaszewskaIII a

4.Justyna GroszkowskaII bIII miejsce- 4x100m

5.Alicja NowakI tIII miejsce- 4x100m

6.Barbara ŁugowskaIV h

7.Paweł SadłochaII b

8.Katarzyna SłotaIII bIII miejsce- skok w dal,

III miejsce w sztafecie 4x100m

9.Paulina WodzińskaIII hII miejsce- pchnięcie kulą

10. Anna SzafranI a

11. Weronika MacieszynI tIII miejsce- 4x100m

12. Emilia KowalczukI aII miejsce- rzut oszczepem13. Małgorzata RamaIII h

14. Karolina HennigIII aII miejsce- skok wzwyż15. Marcin KołtIII kIII miejsce- 100m, II m- 4x100m

16. Szymon LaprusI i

17. Marek ZwierzI iII miejsce- 4x100m

18. Rafał KuligI L

19. Krystian KornakI LII miejsce- 400m

20. Krzysztof JasińskiIII kIII miejsce- 1500m

21. Grzegorz JędrzejewskiII b

22. Daniel SoleckiIII hI m- skok wzwyż, II m- sztafeta 4×100, III miejsce w skoku w dal

23. Piotr ResselII k

24. Maciej MrówczyńskiII bII miejsce- 4x100m

25. Radosław Borowiecki II k

26. Sebastian KortasII kIII miejsce- rzut oszczepem

27. Łukasz RusekII b

28. Błażej LinekI i

29. Monika PaczkowskaIII aII miejsce- skok wzwyż

 

Opiekunowie: Marek Grenda

Marcin Ołdziejewski

Ryszard Dorszewski

 

 

31.05.2010 – Mistrzostwa Malborskich Szkół w Pływaniu o Puchar Burmistrza Miasta Malborka

Uczestnicy:

1. Tomasz GratkiewiczIV k- I miejsce- 50m delfinem,

– II miejsce- 50m dowolnym

– II miejsce- sztafeta 4×50

2. Wojciech AdamkowskiIV k- II miejsce- 50m klasycznym

– II miejsce- sztafeta 5×50

– III miejsce- 50m grzbietowym

3. Dominik KrawczykI L- II miejsce- sztafeta 4×50

– III miejsce- 50m klasycznym

4. Mateusz PałyskaI L- II miejsce- sztafeta 4×50

 

Opiekun: Ryszard Dorszewski

 

 

Mistrzostwa szkoły w piłce siatkowej chłopców i dziewcząt

Chłopcy:

I miejsce – I L

II miejsce – II k

 

Dziewczęta:

I miejsce – II bt

II miejsce – I t i I a,L

 

 

18 czerwca 2010 – reprezentacja naszej szkoły wygrywa turniej piłki nożnej w ramach Mistrzostw Powiatu Malborskiego „Licealiada 2010”

 

 

22 i 23 czerwca 2010 – VII Powiatowe Dni Sportu „Licealiada 2010”

Piłka plażowa i wyścigi smoczych łodzi

W wyścigach smoczych łodzi zajmujemy:

I miejsce na dystansie 200  metrów w kategorii open

I miejsce na dystansie 200  metrów w kategorii mixt

II miejsce na dystansie 1000  metrów w kategorii open.

 

Opiekun: Marek Grenda

 

Osiągnięcia uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Malborku w konkursach w roku szkolnym 2009/2010

W naszej szkole, jak i poza nią przeprowadzono w roku szkolnym 2009/2010 szereg konkursów o różnorodnym charakterze, wśród których wymienić należy te, w których nasi uczniowie odnosili sukcesy:
  • 6 XI 2009 – Powiatowy Konkurs „Zdrowy styl życia” – trzyosobowy zespół zajmuje  I miejsce i kwalifikuje się do konkursu wojewódzkiego (opiekun: D.Wysocki)
  • 6 I 2010 – Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej – etap wojewódzki, w którym nasz reprezentant nie odniósł sukcesu
  • II-III – półfinały ogólnopolskiego konkursu „Biznes Junior” – dwa 3-osobowe zespoły z naszej szkoły nie kwalifikują się do finału
  • III – Finał okręgowy VII Konkursu „Intersieć 2010” – nasi uczniowie zajmują 12 miejsce wśród 17 ekip (opiekun: Grzegorz Gendźwiłł)
  • 11 III – powiatowy etap Pomorskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym – Tomasz Kłoss z IV B zajmuje II miejsce i kwalifikuje się do finału wojewódzkiego (opiekun: Wojciech Lemanowski)
  • 12 III – Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Hotelarstwie w Gdańsku – Żaneta Wiśniewska z IV H zajmuje IV lokatę (opiekun: Joanna Szymańska-Cybulska)
  • 17 – 18 III – Wojewódzki Konkurs „Mistrz Wiedzy Hotelarskiej” – VI miejsce zajmuje Aleksandra Krakowiak z IV H (opiekun: Joanna Szymańska-Cybulska)
  • 24 III – I Malborska Olimpiada Przedsiębiorczości pod patronatem Burmistrza Miasta Malborka – II miejsce Paulina Garbacz i III miejsce Magdalena Merchut, obie z klasy IV B (opiekunowie: Beata Zych i Ewa Sajkowska)
  • 24 III – w wojewódzkim etapie konkursu „ABC konsumenta w świetle przepisów unijnych” III miejsce zajęła Edyta Kowalczyk a IV Wioleta Chrostowska, obie z klasy IV A (opiekun: Halina Makles)
  • 12 IV – Anna Leszczyńska z klasy I A otrzymała wyróżnienie za pisemną pracę w krajowym konkursie historycznym „Krąg” – Zabytki sakralne mojego regionu (opiekun: Anna Benrot)
  • 19 IV – Rejonowy konkurs „Wiem na Bank” – V miejsce zajął Paweł Boroś z IV A (opiekunowie: Beata Zych i Ewa Sajkowska)
  • 21 IV – Sandra Kosek z klasy III H zajmuje 10 miejsce wśród ok.500 startujących uczniów w wojewódzkim konkursie „Deutschland-Nachbarland” (opiekun: Wiesława Zawisza)
  • 18 V – Powiatowy Konkurs Muzyczny „Życie i twórczość Fryderyka Chopina, w którym Marlena Jasińska z klasy III H zajęła III miejsce i zdobyła nagrodę specjalną, bowiem pokonały ją tylko rywalki ze Szkoły Muzycznej (opiekun: Izabela Trofimowicz–Paziak)
  • 28 V – Wojewódzki konkurs z rachunkowości w Wejherowie – nasi uczniowie zajmują IV miejsce zespołowo (opiekunowie: Ewa Paczkowska i Agnieszka Sosnowska)
  • Zdobycie tytułu najlepszego absolwenta w powiecie, w kategorii technikum, wraz z nagrodą Starosty Powiatu Malborskiego w wysokości 1000 zł przez naszą absolwentkę Paulinę Garbacz z klasy IV B.

Rok szkolny: 2008/09

od  X 2008 r. trwa regionalny Pomorski Konkurs Informatyczny „Intersieć” 2008/2009
31 X – Szkolny Konkurs Języka Niemieckiego dla klas III i IV
XI – Konkurs na logo portalu młodzieżowego „mlodymalbork.pl”
od XI trwa ogólnopolski konkurs Biznes Junior 2009
5 XI – Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej (etap I – szkolny)
8 XI – II Wojewódzki Konkurs poświęcony twórczości poetów polskich „Wielcy nieobecni”-wyróżnienie Pamela Kujawa z II H, opiekun p. Iwona Filipowicz
10 XI – Międzyszkolny Konkurs Pieśni Patriotycznej w ZSP Nr 3
14 XI – II Mickiewiczowski Konkurs Teatralny dla Uczniów Szkół Ponadpodstawowych Województwa Pomorskiego – 14-osobowa grupa naszych uczniów pod opieką p. K. Kruszewskiej zdobywa wyróżnienie
18 XI – Szkolny Konkurs Wiedzy o Żuławach Wiślanych
18 XI – Olimpiada Zdrowy Styl Życia – I miejsce w etapie rejonowym zajmuje Pamela Kujawa z II H, opiekun p. Anna Bartczak
24 XI – Szkolny Konkurs Wiedzy o HIV i AIDS
28 XI – XIV Ogólnopolski Konkurs Literacki
XI, XII, I – Festiwal „Boże Narodzenie w sztuce” – wyróżnienia zdobyli:

  • Adam Górka z I K, opiekun p. K. Adamkowska
  • Maciej Kasztelan z III B, opiekun p. K. Kruszewska
1 XII – Międzypowiatowy Konkurs Wiedzy o HIV i AIDS
4 XII – Szkolny Konkurs Wiedzy o Hotelarstwie
11 XII – „Pięknie nakryty stół świąteczny” – konkurs połączony z prezentacją wytworów uczniowskich
12 XII – IV Ogólnopolski  Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej „Gwiezdny Krąg” (etap szkolny)
17 XII – Konkurs Leksykalno – Gramatyczny z Języka Angielskiego dla klas III i IV.
Nauczyciele wychowania fizycznego oferują z kolei uczniom prowadzone przez siebie zajęcia Szkolnego Klubu Sportowego oraz uczestnictwo w różnego rodzaju zawodach i imprezach sportowych i rekreacyjnych. W I półroczu obecnego roku szkolnego odbyły się następujące imprezy sportowe:
25.09.2008 r. – Rajd Samochodowy pod hasłem: „Nasza młodzież jeździ bezpiecznie” – Rajd zorganizowany przez nauczycieli wf wraz z Komendą Powiatową Policji w Malborku. Trasa rajdu: Malbork- Wydry- Biała Góra- Mątowy Małe- Mątowy Wielkie- Miłoradz- Kraśniewo- Grobelno-Malbork. W rajdzie wzięło udział 46 uczniów i 16 aut.
10.10.2008r. – Sztafetowe biegi przełajowe– mistrzostwa powiatu malborskiego II miejsce- chłopcy:

  • Radosław Borowiecki I k
  • Daniel Solecki II h
  • Witek Wojciech II h
  • Krzysztof Jasiński II k
  • Dariusz Drózda IV k
  • Arkadiusz Klebach IV a
  • Robert Zieniewicz I g
  • Michał Watkowski II k
  • Paweł Boroś III a
  • Bartosz Fituła I a
  • Grzegorz Jędrzejewski I b
  • IV miejsce- dziewczęta
  • Paulina Czerniak IV k
  • Beata Lipecka IV a
  • Justyna Groszkowska I b
  • Katarzyna Słota II b
  • Natalia Majka II b
  • Joanna Smolińska III b
  • Marta Skwarko I b
  • Agata Barcikowska II b
  • Karolina Szemraj I h
  • Patrycja Chylińska I h
  • Emilia Lublińska III a

03.10.2008 r. – I Mistrzostwa Województwa Pomorskiego Szkół Średnich – łodzie smocze – II miejsce w kat. Mixt na dyst. 200 m:

  • Bartosz Okoń III iu
  • Łukasz Rusin III iu
  • Kamil Ganczewski III iu
  • Mateusz Żurawski III k
  • Krzysztof Sałek III k
  • Łukasz Łukowski III k
  • Mateusz Bończoszek II k
  • Beata Lipecka IV a
  • Paulina Zajączkowska I h
  • Marta Skwarko I b
  • Aleksandra Blichewicz I t
  • Adam Wróblewski I k
  • Mariusz Sulikowski II a

11.10.2008 r. – zawody pływackie szkół i zakładów pracy o Puchar Burmistrza

  • I miejsce- Tomasz Gratkiewicz (stylem motylkowym)
  • II miejsce- Tomasz Gratkiewicz (stylem dowolnym)

04.10.2008 r. – Mistrzostwa Malborka w ratownictwie wodnym

  • II miejsce – Tomasz Gratkiewicz

24.10.2008 r. – Mistrzostwa powiatu malborskiego w halowej piłce nożnej chłopców – II miejsce:

  • Przemysław Tchórz III k
  • Sebastian Sałek III k
  • Jarosław Gołębiowski III k
  • Łukasz Konefał III k
  • Wojciech Witek II h
  • Daniel Solecki II h
  • Karol Czarnecki III k
  • Bartosz Tobolski IV g
  • Mateusz Grochowski IV g
  • Radosław Borowiecki I k
  • Łukasz Rusek I b

11.11.2008 r. – XVIII Bieg Niepodległości

  • Marta Skwarko I b
  • Adam Stosik IV h
  • Beata Lipecka IV a

17.11.2008 r. – Mistrzostwa powiatu malborskiego w piłce ręcznej dziewcząt – I miejsce:

  • Marta Skwarko I b
  • Paulina Brzustewicz I b
  • Agnieszka Kaliszewska I b
  • Katarzyna Górska II b
  • Natalia Majka II b
  • Sylwia Zuba II iu
  • Agnieszka Leniarska II s
  • Mirosława Łukaszewska II a
  • Agnieszka Haraj II a
  • Angelika Sałek II a
  • Lidia Dęga IV h

18.11.2008 r. – Mistrzostwa powiatu malborskiego w piłce ręcznej chłopców – II miejsce:

  • Przemysław Tchórz III k
  • Marek Wiatr III k
  • Łukasz Rusek I b
  • Sadocha Paweł I b
  • Wojciech Witek II h
  • Daniel Solecki II h
  • Marcin Kruczkowski I k
  • Michał Szymański III h
  • Patryk Dykowski III h
  • Norbert Strzelecki III h

05.12.2008 r. – Mikołajkowy turniej w tenisie stołowym

  • I miejsce- Daniel Solecki II h
  • II miejsce- Jacek Patron II k
  • III miejsce- Krzysztof Jasiński II k

W październiku, listopadzie i grudniu odbywały się rozgrywki w halowej piłce nożnej chłopców o Puchar Dyrektora – mistrzostwa szkoły ZSP Nr 3:

  • I miejsce – klasa III k
  • II miejsce – klasa II k
  • III miejsce – klasa I g
  • IV miejsce – klasa III g, h
  • V miejsce – klasa I b
  • VI miejsce – klasa IV g
  • VII miejsce – klasa I k

Skład drużyny zwycięskiej:

  • Przemysław Tchórz
  • Karol Czarnecki
  • Łukasz Konefał
  • Jarosław Gołębiowski

2007/2008

31.10.2007 r. – I Wojewódzki konkurs poświęcony twórczości poetów polskich „Wielcy Nieobecni” – w kategorii poezji śpiewanej Pamela Kujawa i Magdalena Szarek  (obie z klasy I H) otrzymały wyróżnienie – opiekun: Iwona Filipowicz
04.12.2007 r. – nasi uczniowie zajmują III i IV miejsce w Powiatowej Olimpiadzie „AIDS, HIV – STOP !”

  • Zuzanna Stefańska z klasy II G – III miejsce
  • Paweł Szubert z klasy II H – IV miejsce
  • Opiekunowie: Ilona Rażewska i Anna Bartczak

14.02.2008 r. – w zorganizowanym przez MDK Ratusz powiatowym konkursie „Walentynkowy czar” nasi uczniowie z klasy I H zdobywają II miejsce – Magdalena Szarek  i III miejsce – Przemysław Ostrowski – opiekun: Iwona Filipowicz
1.03.2008 r. – udział jednego z naszych uczniów w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Dekalog 89” – Marcin Rychcik z III H otrzymał Certyfikat i Tytuł Finalisty tego konkursu za opowiadanie pt. „Ciężar szacunku” napisane pod kierunkiem p. J. Jenczelewskiej
10.03.2008 r. – Paulina Garbacz z klasy II B zajmuje II miejsce w Okręgowej Olimpiadzie Promocji Zdrowego Stylu Życia dla szkół ponadgimnazjalnych zorganizowanej przez PCK – opiekun: Anna Bartczak
kwiecień 2008 r. (miesiąc przesyłania prac uczniowskich) – XXXVII Ogólnopolski Konkurs Statystyczny – wynikiem naszego w nim udziału jest zdobyte przez naszych uczniów V miejsce zespołowo – opiekun: Ewa Paczkowska
17.04.2008 r. – wojewódzki konkurs „Mickiewicz, komputer i ja” zorganizowany przez LO im. A. Mickiewicza w Słupsku – Anna Gierszewska z kl. IV H i Paweł Klat z II I-U zdobywają II miejsce – opiekunowie: Izabela Trofimowicz–Paziak i Katarzyna Kruszewska
22.04.2008 r. – VII Wojewódzki Konkurs o Żywności i Żywieniu – Zuzanna Stefańska z klasy II G zajmuje III miejsce wśród 30 uczestników z 10 szkół – opiekun: Beata Cicherska
28.04.2008 r .– Wojewódzki Konkurs z Rachunkowości w Wejherowie  – nasi uczniowie zdobywają IV miejsce zespołowo:

  • Katarzyna Matera z klasy III A
  • Marcin Tabor z klasy III A
  • Opiekunowie: Ewa Sajkowska i Agnieszka Sosnowska
4-6.06.2008  R. – czterech uczniów z klasy III K rywalizowało, po zajęciu II miejsca w okręgu, w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Internecie „Dialnet Masters” we Wrocławiu:
  • Paulina Czerniak
  • Łukasz Paszkowski
  • Maciej Mróz
  • Łukasz Jastrząb (wszyscy z klasy III K)
  • Opiekun: Mikołaj Konowrocki
  • 5-6.06.2008 r. – nasi uczniowie zdobywają wyróżnienie na XIII Pomorskim Festiwalu Poetyckim im. ks. Janusza St. Pasierba w Pelplinie:
  • Patrycja Hellwig z klasy II B
  • Paulina Garbacz z klasy II B
  • Izabela Konicz z klasy II B
  • Karolina Kozarzewska z klasy II B
  • Pamela Kujawa z klasy I H
  • Magdalena Szarek z klasy I H
  • Joanna Bujwid z klasy I H
  • Magdalena Kwiatkowska z klasy I G
  • Krzysztof Rolka z klasy I K
  • Wojciech Piechowiak z klasy II K
  • Jan Przybyło z klasy II K
  • Krzysztof Szczepanik z klasy IV GB
  • Opiekun: Katarzyna Kruszewska

Sukcesy sportowe:

  • Mistrzostwo Polski Wyścigów Smoczych Łodzi na dystansie 5000 m.
  • Zdobycie wysokich lokat w różnego rodzaju rozgrywkach w ramach Mistrzostw Powiatu Malborskiego – „Licealiada”.

Realizacja programów służących wychowawczemu oddziaływaniu naszej szkoły:

  • „Patriotyzm z pokolenia na pokolenia”.
  • „Szkoła bez przemocy”.
  • „Kultura bezpieczeństwa”.
  • „Szkoła przedsiębiorczości”.

Ważnym elementem życia ZSP nr 3 jest coroczna impreza szkolna „Stop przemocy, agresji i narkotykom – można inaczej”. Uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem nauczycieli przygotowują szereg imprez i apeli oraz biorą udział w wielu akcjach o tematyce społecznej. Wśród nich wymienić m. in. należy:

  • „Sprzątanie Świata – Polska”,
  • „Podziel się posiłkiem” – zbiórka żywności w ramach inicjatywy „SOS Malbork”,
  • „Różowa wstążeczka”; „Światowy Dzień Walki z AIDS” – akcje o charakterze prozdrowotnym.
  • „Międzyszkolny Koncert Pieśni Patriotycznej” z okazji Święta Niepodległości,
  • Międzyszkolną debatę „Katyń – wizja tamtych wydarzeń”

Nasi uczniowie zdobywają również laury w różnego rodzaju konkursach:

  • Dwie drużyny zajęły II oraz III miejsce w okręgu pomorskim i zakwalifikowały się do półfinałów ogólnopolskich – w konkursie „Wiedzy o Internecie”.
  • certyfikat Finalisty Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Dekalog 89” – otrzymał uczeń naszej szkoły – Marcin Rychcik.
  • II miejsce w Okręgowej Olimpiadzie Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK dla szkół ponadgimnazjalnych zajęła uczennica – Paulina Garbacz.
  • W I Wojewódzkim Konkursie „Wielcy nieobecni” poświęconym twórczości poetów polskich – uczniowie ZSP nr 3 otrzymali wyróżnienie w kategorii poezji śpiewanej”

Nasi uczniowie uczestniczą ponadto w wielu konkursach o różnorodnym charakterze np.:

  • „Eko-planeta” – ekologiczny,
  • „Biznes Junior 2008” – ekonomiczny,
  • „Człowiek drogą Kościoła” – religijny.

Rok 2006/2007

Jarosław Fiszer IVG – finalistą ogólnopolskiego konkursu „Moja firma w UE” organizowanego przez fundację Schumana.
01.10.06. – reprezentacja naszej szkoły wywalczyła mistrzostwo Polski na odbywających się w Bydgoszczy Mistrzostwach na dystansie 4500 m.
10.10.06 – Sztafetowe Biegi Przełajowe o Mistrzostwo Powiatu Malborskiego (i dziewczęta i chłopcy zajęli IV m-ce)
7-8.10.06 –Licealiada w piłce ręcznej dziewcząt (II m-ce) i chłopców (III m-ce)
11.11.06 – XVI Bieg Niepodległości (VIII i X m-ce)
23.11.06 – Licealiada w halowej piłce nożnej (chłopcy zajęli V m-ce)

Rok 2005/2006

Malborska Rada Biznesu „Mój pomysł na biznes” – uczniowie Anna Gwizdała i Grzegorz Szczepański uruchomili działalność z pomocą MRB
9.12.2005. –Regionalny Konkurs Wiedzy o Ekonomii i Gospodarce im. Profesora Kazimierza Sokołowskiego – I etap – Gdańsk UG ( uczestniczyło w nim 6 naszych uczniów- 3 zakwalifikowało się do finału, który odbył się w dniu 3.03. 2006 r. w Toruniu) – nasi finaliści to;

  • Anna Barek IV B
  • Katarzyna Paluch IV A
  • Marta Petrykowska IV A

Internetowy konkurs „Biznes Junior 2006”, w którym tradycyjnie uczestniczą uczniowie naszej szkoły, podzieleni są na zespoły pracujące pod kierunkiem nauczycieli – opiekunów. Do półfinału zakwalifikowały się trzy zespoły Szkolnego Klubu Sportowego
25.05.2006 – IV Międzywojewódzki Konkurs z Rachunkowości w Wejherowie – III miejsce zespołowo. W skład zespołu wchodziły uczennice klas III A – D. Uniatowska i III B – R. Malesa.
10.05.- Sztafetowe Biegi Przełajowe o Mistrzostwo Powiatu Malborskiego (dziewczęta zajęły IV , a chłopcy III m-ce)
26.10.05.-  Licealiada w piłce nożnej chłopców (V-VI m-ce)
8.11.05. – Licealiada w piłce ręcznej dziewcząt (II m-ce )
15.11.05.- Licealiada w piłce ręcznej chłopców (II m-ce)
11.11.05. – XV Bieg Niepodległości (VIII i XV m-ce)
luty 2006 – udział uczniów w Licealiadzie – Mistrzostwach Powiatu Malborskiego w tenisie stołowym, drużynowo nasi uczniowie zajęli :

  • dziewczęta – II miejsce
  • chłopcy – V miejsce

marzec 2006 – Licealiada w piłce siatkowej :

  • dziewczęta – IV miejsce
  • chłopcy – IV miejsce

marzec 2006 – Licealiada w piłce koszykowej :

  • dziewczęta – II miejsce
  • chłopcy – III miejsce

29.03.06 – Indywidualne Biegi Przełajowe o Mistrzostwo Powiatu Malborskiego :

  • srebrny medal – Emilia Baran z klasy I h
  • brązowy medal – Piotr Dębowski z klasy III i

Ponadto Piotr Dębowski zajął V miejsce w swojej kategorii wiekowej w cyklicznym Biegu Zantyru w Sztumie
4. i 11.04.06 – I Zawody STRONG-MAN i STRONG-WOMAN naszej szkoły, w których wzięło udział 14 uczniów, a tytuły zdobyli:

  • Agnieszka Sosnowska z klasy III H i
  • Krzysztof Duras z klasy IV C

22. 04.06 – finały Wojewódzkich Biegów Przełajowych w Przechlewie gm. Człuchów:

  • Piotr Dębowski z kl. III i – 12 miejsce
  • Emilia Baran z kl. I h – 29 miejsce

29.04.-1.05.06 – Michał Gałka zajął VI miejsce w zawodach „Otwarcie sezonu tenisowego w Malborku”
23.04.06 – Mistrzostwa Malborka Szkół Ponadgimnazjalnych w Pływaniu, w których uczeń klasy II GB Marcin Żurawski zdobył brązowy medal na dystansie 50 m. stylem grzbietowym, a nasza szkoła wywalczyła puchar za zajęcie III miejsca w klasyfikacji generalnej
maj 2006 – Licealiada w Lekkiej Atletyce:

  • srebrne medale:
  • Emilia Niewęgłowska III E – skok wzwyż
  • Tomasz Więcławski II GB – pchnięcie kulą
  • Mariusz Pychański II i – rzut oszczepem
  • Piotr Dębowski III i – bieg na 400 m
  • medale brązowe:
  • Piotr Dębowski III i – bieg na 1500 m
  • Sławomir Flak III B – bieg na 400 i 100 m
  • Magdalena Ługowska I G – bieg na 400 m
  • Lidia Dęga I H – rzut oszczepem
  • Ewelina Saniewska kl. IV – skok wzwyż
  • sztafeta 4 x 100 m – dziewczęta

31.05.06 – VI Licealiada Województwa Pomorskiego w Lekkiej Atletyce w Gdańsku – nasz uczeń Adam Szulen zdobywa brązowy medal w skoku w dal
czerwiec 2006 – III Powiatowe Dni Sportu „Licealiada 2006”:

  • 19.06.06 – III miejsce dziewcząt w wyścigach smoczych łodzi
  • 20.06.06 – II miejsce chłopców w turnieju piłki nożnej
  • 21.06.06 – III miejsca dziewcząt i chłopców w II Mistrzostwach Polski Szkół Średnich w wyścigach smoczych łodzi.

Rok 2004/2005

III miejsce w powiatowym „Turnieju Wiedzy Motoryzacyjnej”.
III Szkolna Internetowa Gra Giełdowa – konkurs ogólnopolski. VI miejsce w województwie oraz 174 miejsce w Polsce na 1145 zespołów.
II miejsce w wojewódzkim konkursie „Polska w UNII”.
Ogólnopolski konkurs na najciekawszą szkolną stronę internetową www portalu edukator.com.pl – finałowa 50-ka na 476 szkół.
I miejsce w wojewódzkim konkursie grafiki i animacji komputerowej „Wirtualny Świat”.
Wyróżnienie w powiatowym konkursie literackim „Boże Narodzenie w sztuce”.
I miejsce w powiatowym, międzyszkolnym konkursie o życiu i twórczości Agnieszki Osieckiej.
IV zespoły przeszły do II etapu w ogólnopolskim konkursie „Biznes Junior – 2005”
III miejsce w Powiatowym Motoryzacyjnym Młodzieżowym Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.
Wyróżnienie Starosty Malborskiego za najlepszą prace maturalną.
II miejsce w Mistrzostwach Powiatu Malborskiego w piłce nożnej chłopców – drużyna 6 osobowa.
IV miejsce w powiatowych, sztafetowych biegach przełajowych.
II miejsce w Mistrzostwach Powiatu Malborskiego w piłce ręcznej chłopców.
IV miejsce w Mistrzostwach Powiatu Malborskiego w piłce ręcznej dziewcząt.
Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Malborskiego w L. A.:

  • I miejsce – 5 medali
  • II miejsce – 4 medale
  • III miejsce – 5 medali

Rejonowy Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej:

  • I miejsce – dziewczęta
  • III miejsce – chłopcy

Otwarte Mistrzostwa Gdańska „Wyścigi Smoczych Łodzi”:

  • I miejsce – dziewczęta
  • I miejsce – chłopcy

IV miejsce Mistrzostw Powiatu Malborskiego w piłce siatkowej „Licealiada 2004/2005”:

  • IV miejsce – chłopcy
  • II miejsce – dziewczęta

IV miejsce Mistrzostw Powiatu Malborskiego w piłce koszykowej „Licealiada 2004/2005”:

  • I miejsce – chłopcy
  • III miejsce – dziewczęta

Mistrzostwa Wojewódzkie w L. A.:

  • II – skok wzwyż – chłopcy
  • V miejsce- skok wzwyż – dziewczęta

Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Malborskiego w Biegach Przełajowych „Licealiada 2004/2005”

  • III miejsce w kat. dziewcząt
  • VIII miejsce w kat. chłopców

II miejsce w Mistrzostwach Wojewódzkich – półfinał – piłka koszykowa chłopcy – „Licealiada 2004/2005”
Zdobycie 2 indeksów na UMK Toruń w Regionalnym Konkursie Wiedzy o Ekonomi i Gospodarce im. K. Sokołowskiego
V miejsce indywidualnie w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Antyku org. Przez Zespół Szkół – Sztum
III miejsce zespołowo w II-Międzywojewódzkim Konkursie z Zasad Rachunkowości Wejherowo
III miejsce zespołowo w Konkursie z Zasad Rachunkowości org. Przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce

Rok 2002/2003

I i II miejsce w rejonie w konkursie – „Zdrowy Styl Życia”
I miejsce w Mistrzostwach Powiatu w piłce nożnej chłopców
II miejsce – półfinały wojewódzkie w piłce nożnej
IV miejsce – Konkurs Ogólnopolski ze znajomości małego rocznika statystycznego
II miejsce – Mistrzostwa Powiatu w tenisie stołowym
II miejsce – Mistrzostwa woj. pomorskiego w tenisie stołowym
I miejsce – Mistrzostwa Powiatowe w szachach
I miejsce w powiecie i XI w województwie – Internetowy Konkurs „Przyjazna szkoła”
III miejsce – w miejskim konkursie – „Szlakiem zamków gotyckich”
15 miejsc medalowych Międzynarodowy Turniej Miast Partnerskich (Polska-Litwa-Szwecja)

Rok 2001/2002

XII miejsce indywidualnie w XXII Wojewódzkim Turnieju Wiedzy Ekologicznej
I miejsce – dziewcząt i V miejsce – chłopców w Mistrzostwach Powiatu w piłce koszykowej
Indeks UMK w Toruniu – Konkurs Wiedzy o Ekonomii i Gospodarce
III miejsce indywidualnie – Konkurs prac maturalnych
III miejsce w Gimnazjadzie lekkoatletycznej szkół średnich
V-VIII miejsce w Mistrzostwach Województwa Pomorskiego w piłce koszykowej dziewcząt
III miejsce zespołowo w Rejonowym Konkursie z Zasad Rachunkowości
II miejsce w zespołowo w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Marketingu.

Rok 2000/2001

III miejsce zespołowo w Wojewódzkim Konkursie Zasad Rachunkowości
I i IV miejsce indywidualnie w Konkursie Wiedzy o AIDS
III miejsce indywidualnie w Ogólnopolskim Konkursie „Młodzi biznesmeni na start”
VIII miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Znajomości Rocznika Statystycznego
I miejsce indywidualnie oraz III i IV miejsce zespołowo w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy z Marketingu

Rok 1999/2000

II miejsce zespołowo w Wojewódzkim Konkursie z Zasad Rachunkowości II miejsce zespołowo w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Marketingu
Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Ekonomii i Gospodarce (zdobyty indeks)
III i IV miejsce w Wojewódzkim Konkursie „Najlepszy w zawodzie sprzedawca”
II miejsce zespołowo w Wojewódzkim Konkursie Biblijnym
XII miejsce w Ogólnopolskim Konkursie ze znajomości Małego Rocznika Statystycznego

Rok 1998/1999

II miejsce na szczeblu wojewódzkim w Ogólnopolskim Turnieju Mickiewiczowskim
II miejsce w finale Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy „Życie i twórczość Adama Mickiewicza”
II miejsce w Międzynarodowym Konkursie Wiedzy „Życie i twórczość Adama Mickiewicza”
I miejsce w finale Ogólnopolskiego Konkursu „W kręgu refleksji romantycznej”
I miejsce zespołowo oraz I, III indywidualnie w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Marketingu
I miejsce zespołowo oraz I, II, III ,V indywidualnie w Wojewódzkim Konkursie z Rachunkowości
IV miejsce indywidualnie w finale Ogólnopolskiego Konkursu „Młody Sprawny Sprzedawca”

Przewiń do góry strony