Sukcesy Szkoły – 2012/2013

OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW ZSP NR 3 W ROKU SZKOLNYM 2012/2013

Konkursy i wycieczki

     W zakresie wyposażania ucznia w kompleksową wiedzę umożliwiającą mu prawidłowe funkcjonowanie w społeczeństwie szkoła zapewnia:

– możliwość uczestniczenia w wielu konkursach oraz wycieczkach szkolnych

– dostęp do bogatego wyposażenia szkoły umożliwiającego nowoczesne nauczanie i pozyskiwanie informacji z różnorodnych źródeł (pracownia multimedialna, Szkolne Centrum Informacji Medialnej, zasoby biblioteczne itd.).

W naszej szkole (i poza nią) przeprowadzono w roku szkolnym 2012/2013 szereg konkursów, wśród których wymienić należy przynajmniej niektóre z nich (ich szczegółowy wykaz znajduje się w mojej dokumentacji, wzbogacanej stale przez nauczycieli, a zwłaszcza Przewodniczących Nauczycielskich Zespołów Przedmiotowych):

 

wrzesień-październik 2012 – szkolny konkurs fotograficzny „Moje miejsce do czytania”

wrzesień- grudzień 2012 – ogólnopolski konkurs literacki „Klucz do świata magii”

27.09.2012 – szkolny konkurs podróżniczy „Świat w plecaku”

17.10.2012 – II edycja Wojewódzkiego Konkursu Amatorów Rachunkowości w Sopocie

19.10.2012 – szkolny etap Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej – Poznań 2012

12.11.2012 – Konkurs Piosenki Patriotycznej w ZSP Nr 3

13.11.2012 – VII Ogólnopolski Konkurs Informatyczny „Bóbr”

10-11.11.2012 – VII Festiwal Poezji Śpiewanej „Wielcy – Nieobecni”

23.11.2012 – etap szkolny Olimpiady wiedzy o HIV i AIDS

29.11.2012 – powiatowy etap Olimpiady wiedzy o HIV i AIDS

29.11.2012 – etap szkolny XXIII Olimpiady Teologii Katolickiej „Święci Apostołowie Piotr i

Paweł – urząd i charyzmaty w Kościele”

30.11.2012 – etap szkolny Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Bankach

grudzień 2012 – szkolny konkurs na wiersz o charakterze świąteczno-zimowym

06.12.2012 – szkolny konkurs z podstaw przedsiębiorczości

13.12.2012 – etap szkolny Wojewódzko – Metropolitalnego Konkursu Biblijnego im. Sługi    Bożego Kardynała Augusta Hlonda

19.12.2012 – konkurs szkolny „Pięknie nakryty, świąteczny stół bożonarodzeniowy”

20.12.2012 – szkolny konkurs gramatyczno-leksykalny z języka angielskiego dla klas I i II

styczeń 2013 – finał etapu powiatowego konkursu „Talenty z Pomorza” – Natalia Kuśnierkiewicz z kl. II T zdobywa nagrodę w kategorii fotograficznej (opiekun: K. Adamkowska)

04.01.2013 – etap wojewódzki „Konkursu Wiedzy o Bankach” w Gdańsku

09.01.2013 – Wojewódzki Konkurs „Mistrz Wiedzy Hotelarskiej” w Gdyni

10.01.2013 – etap szkolny Olimpiady Wiedzy Ekologicznej

17.01.2013 – szkolny konkurs języka niemieckiego dla klas I i II

18.01.2013 – etap szkolny Pomorskiego Konkursu Matematycznego

15.02.2013 – Międzyszkolny Konkurs „Wiem na Bank” w Elblągu, w którym Magdalena Demakowska z kl. IV A zajęła II miejsce, a Szymon Kamiński z kl. IV A – IV miejsce (opiekunowie: A. Sosnowska, D. Baran, E. Sajkowska, B. Zych)

19.02.2013 – szkolny konkurs z prawa pracy

marzec – kwiecień – etap rejonowy i etap  metropolitalny Konkursu Biblijnego im. Sługi Bożego Kardynała Augusta Hlonda

marzec – maj etap I i II konkursu Net Masters Cup „Zostań królem Internetu”

marzec – maj – szkolny konkurs geograficzny „Wiem wszystko…”

13.03.2013 – szkolny konkurs języka niemieckiego dla klas III i IV

15.03.2013 – szkolny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

18.03.2013 – etap powiatowy Pomorskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym

20.03.2013 – szkolny etap Konkursu Recytatorskiego poświęconego Jackowi Kaczmarskiemu w 9 rocznicę jego śmierci

20.03.2013 – Międzypowiatowy Konkurs o Życiu i Twórczości Wisławy Szymborskiej

21.03.2013 – Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „KANGUR”

23.03.2013 – etap powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

26.03.2013 – konkurs szkolny „Polska w UE”

09.04.2013 – VI Ogólnopolski Konkurs Logistyczny

12.04.2013 – Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Turystyce i Hotelarstwie w Elblągu, Magdalena Kalita z kl. IV T zdobywa wyróżnienie (opiekunowie: A. Nowicka, J. Szymańska-Cybulska)

12.04.2013 – rejonowy Konkurs Recytatorski poświęcony Jackowi Kaczmarskiemu w 9 rocznicę śmierci, Tomasz Brodnicki z kl. II K zajmuje II miejsce (opiekun: J. Jenczelewska)

12.04.2013 – konkurs szkolny na potrawę z dodatkiem czekolady lub kakao

14.04.2013 – konkurs szkolny „Wiem co jem…”

23.04.2013 – konkurs szkolny „Pięknie nakryty stół wiosenny”

24.04.2013 – IV Międzyszkolny Turniej Wiedzy o Spedycji w Kwidzynie, Dominik Skopiak z kl. IV L zajmuje II miejsce indywidualnie (opiekunowie: A. Sosnowska, D. Baran)

09.05.2013 – szkolny konkurs wiedzy o krajach obszaru anglojęzycznego

17.05.2013 – szkolny konkurs wiedzy o anatomii człowieka

24.05.2013 – etap powiatowy Wojewódzkiego Konkursu „Uzależnienia wokół mnie”, Paula Ślizewska i Paulina Lublińska z kl. I A oraz Monika Olszewska i Magdalena Kowalska z kl. I GA zajmują zespołowo II miejsce (opiekunowie: E.Andruszko, M.Molenda)

29.05.2013 – szkolny konkurs czytelniczy „W świecie książek – B.Fitzpatrick)

01.06.2013 – Wojewódzki Konkurs „Fundusze Europejskie”

04.06.2013 – XVIII Pomorski Festiwal Poetycki im. ks. J.Pasierba w Pelplinie

07.06.2013 – konkurs o tytuł „Mistrza Matematyki ZSP Nr 3”

11.06.2013 – etap wojewódzki konkursu „Deutschland unser Nachbarland”

13.06.2013 – szkolny konkurs na „Najlepszego ucznia w zawodzie sprzedawca”

14.06.2013 – Ogólnopolski Konkurs Chemiczny „Alchemik”

20.06.2013 – konkurs szkolny w ramach obchodów „Dnia Języków Obcych”.

Ponadto wspomnieć należy o uczestnictwie dwóch naszych uczniów, mianowicie: Kamila Przybyłka i Michała Ardziejewskiego, obaj z kl. III K w projekcie „Zdolni z Pomorza”, w którym pracują również dwaj nasi nauczyciele M. Pawłowski i M. Konowrocki.

 

Osiągnięcia sportowe

 

W roku szkolnym 2012/2013 odbyły się z udziałem naszych uczniów następujące imprezy i zawody sportowe:

  1. 21.09.2012 Bieg Trzeźwości

1m – Michał Karwiński          1l

Opiekun:

Ryszard Dorszewski

 

  1. 9.10.2012 Sztafetowe Biegi Przełajowe – „Licealiada 2012”

II miejsce

Dziewczęta       10x1000m.

 

1.Głowacz Ilona                     2a

2.Fiałek Alicja                        2l

3.Malinowska Angelika         2t

4.Neuman Joanna                   4a

5.Siwiak Dominika                1s

6.Sergiel Wiktoria                  1h

7.Macieszyn Weronika           4t

8.Banakiewicz Karolina         2k

 

II miejsce

Chłopcy   10x1500m.

 

1.Karwiński Michał                1l

2.Leszczyński Kamil              2k

3.Pogorzelski Mateusz           1l

4.Bednarz Bartłomiej             4k

5.Ptaszczuk Arkadiusz           4k

6.Głąb Szymon                      1k

7.Adamczyk Mateusz             1k

8.Duda Sebastian                   1k

9.Kielar Krystian                    4l

10. Ziarko Paweł                    4k

Opiekunowie: Marek Grenda

Marcin Ołdziejewski

 

  1. Wrzesień, październik 2011 – turniej piłki nożnej o mistrzostwo „Orlika”

I m – 2i,2k

II m – 3li

III m – 2l

IV m – 1l

Organizatorzy: Marek Grenda

Marcin Ołdziejewski

 

  1. 30.10.2012 Mistrzostwa Powiatu Malborskiego w halowej piłce nożnej chłopców „Licealiada”

III miejsce

 

  1. Dawid Szaszorowski       2i
  2. Kamil Leszczyński           2k
  3. Dominik Skopiak             4l
  4. Krystian Kielar                4l
  5. Patryk Kozubski              4l
  6. Grzegorz Miszta              4l
  7. Patryk Klimczewski         3li
  8. Rafał Kowalczyk             2l
  9. Kasper Grzymała             4k
  10. Mateusz Pogorzelski        1l
  11. Bartosz Wojtysiak           1l
  12. Maciej Golicki                 2i

 

Opiekun: Marek Grenda

 

  1. 26.11.2012 Mistrzostwa Powiatu Malborskiego w piłce ręcznej chłopców „Licealiada 2012”

IV miejsce

  1. Łepek Karol                     2i
  2. Sekuła Kamil                   4k
  3. Miszta Grzegorz              4l
  4. Skopiak Dominik             4l
  5. Kasprzyk Bartosz            4l
  6. Wieliczko Kamil              3a
  7. Skrzypczak Adam           3h
  8. Lorek Sebastian               1l
  9. Karwiński Michał            1l
  10. Pogorzelski Mateusz        1l
  11. Kielar Krystian                4l
  12. Michalski Mateusz           1l
  13. Goerke Kamil                  1l
  14. Rusek Marcin                   2i

Opiekun:

Marcin Ołdziejewski

 

  1. 27.11.2012 Mistrzostwa Powiatu Malborskiego w piłce ręcznej dziewcząt „Licealiada”

I miejsce

 

  1. Ślizewska Paula                1a
  2. Jesionowska Natalia         1ga
  3. Bosek Daria                     1ga
  4. Olszewska Monika           1ga
  5. Kowalczuk Emila             4a
  6. Kasperska Agnieszka       4h
  7. Rusek Karolina                3a
  8. Kacperska Katarzyna       2h
  9. Kuśnierkiewicz Natalia    2t
  10. Głowacz Ilona                  2a
  11. Kroll Aleksandra              2a
  12. Kasprzyk Martyna           1s
  13. Bochon Aneta                  2g

 

Opiekun:

Marcin Ołdziejewski

 

  1. 3.12.2012 Półfinał Wojewódzki w piłce ręcznej dziewcząt w Kwidzynie

II miejsce

 

  1. Ślizewska Paula                1a
  2. Jesionowska Natalia         1ga
  3. Bosek Daria                     1ga
  4. Olszewska Monika           1ga
  5. Kowalczuk Emila             4a
  6. Kasperska Agnieszka       4h
  7. Rusek Karolina                3a
  8. Kacperska Katarzyna       2h
  9. Kuśnierkiewicz Natalia    2t
  10. Głowacz Ilona                  2a
  11. Kroll Aleksandra              2a
  12. Kasprzyk Martyna           1s
  13. Bochon Aneta                  2g

 

Opiekun:

Marcin Ołdziejewski

 

  1.  6.12.2012  Mikołajkowy Turniej w tenisie stołowym chłopców i dziewcząt

chłopcy:                                                               dziewczęta:

1 miejsce- Łukasz Kozłowski            2k              1 miejsce- Magdalena Głowacz         4g

2 miejsce- Sebastian Durzyński        1k              2 miejsce- Ilona Głowacz                  2a

3 miejsce- Bartek Zwierzykowski     3i               3 miejsce- Marlena Frejnik                 4g

4 miejsce- Patryk Jaroński                3i               4 miejsce- Patrycja Riecke                 4l

 

Organizatorzy: Aleksandra Woron

Marek Grenda

Ryszard Dorszewski

Marcin Ołdziejewski

 

  1. 18.12.2012  Międzypowiatowy turniej w piłce siatkowej dziewcząt

IV miejsce

Opiekun i organizator:

Aleksandra Woron

 

  1. 12.01.2013  Turniej piłki koszykowej organizowanej przez Młodzieżową Radę Malborka oraz Burmistrza Miasta Malborka

 

I miejsce

 

Mateusz Michalski                 1L

Rafał Ciok                              3k

Bartosz Kasprzyk                   4L

Krzysztof Fiereck                  1k

Dawid Krużycki                    1L

Karol Kwiatkowski                1k

Łukasz Szychalewski             2L

Kamil Niestały                       2i

Opiekun:

Marek Grenda

 

  1.  7.02.2013  Mistrzostwa Powiatu Malborskiego w tenisie stołowym dziewcząt

i chłopców

 

Dziewczęta – II miejsce

 

Magdalena Głowacz              4g

Ilona Głowacz                        2a

Marlena Frejnik                    4g

 

Chłopcy – II miejsce

 

Łukasz Kozłowski                 2k

Sebastian Durzyński             1k

Patryk Jaroński                     4k

Opiekun:

Ryszard Dorszewski

 

  1. 12.03.2013  Mistrzostwa Powiatu Malborskiego w koszykówce chłopców

 

I miejsce

 

Mateusz Michalski                 1L

Rafał Ciok                            3k

Bartosz Kasprzyk                   4L

Krzysztof Fiereck                  1k

Dawid Krużycki                    1k

Karol Kwiatkowski                1k

Łukasz Szychalewski             2k

Kamil Nastały                        2i

Michał Karwiński                   1k

Michał Gutowski                   1h

Opiekun:

Marek Grenda

 

  1. 14.03.2013  Mistrzostwa Powiatu Malborskiego w siatkówce chłopców

 

IV miejsce

 

1.Skrzypczak  Adam             3h

2.Zwierz Marek                      4i

3.Kępiński Michał                  4l

4.Miszta Grzegorz                  4l

5.Tabor Łukasz                      4l

6.Grabowski Mateusz            1ga

7.Wróblewski Dawid             2l

8.Kowalczyk Rafał                2l

9.Borzechowski Kacper         1ga

10. Kajetan Kędzierski          1L

Opiekun:

Ryszard Dorszewski

 

  1. 15.03.2013  Mistrzostwa Powiatu Malborskiego w koszykówce dziewcząt

 

III miejsce

 

1.Ferzyńska Justyna               2l

2.Pyżlak Karolina                   2h

3.Kacperska Katarzyna          2h

4.Grabowska Dorota              3a

5.Jesionowska Natalia            1ga

6.Bosak Daria                        1ga

7.Kosmala Lidia                     3a

8.Ślizewska Paula                  1a

9.Kusnierkiewicz Natalia       2t

10.Głowacz Ilona                   2a

11.Linda Janusz                     2a

Opiekun:

Aleksandra Woron

 

  1. 19.03.2013   Mistrzostwa Powiatu Malborskiego w siatkówce dziewcząt

 

IV miejsce

 

1. Natalia Jesionowska                      1ga

2. Daria Bosek                                   1ga

3. Emilia Kowalczuk                         4a

4. Ilona Głowacz                               2a

5. Dorota Grabowska                        3a

6. Agnieszka Arlt                               1a

7. Adrianna Niewińska                      2a

8. Żaklina Żygadło                            1gb

9. Klaudia Dering                              1gb

10.Weronika Jaskólska                      1a

Opiekun:

Marcin Ołdziejewski

 

  1. 25.03.2013  Półfinał Wojewódzki w koszykówce chłopców – Kwidzyn

 

III miejsce

 

  1. Mateusz Michalski                       1L
  2. Rafał Ciok                                   3k
  3. Bartosz Kasprzyk                        4L
  4. Krzysztof Fiereck                        1k
  5. Dawid Krużycki                          1k
  6. Karol Kwiatkowski                     1k
  7. Łukasz Szychalewski                   2L
  8. Kamil Nastały                              II i
  9. Michał Karwiński                        1L
  10. Michał Gutowski                         1Ga

Opiekun:

Marek Grenda

 

  1. 12.04.2013   Mistrzostwa Powiatu Malborskiego w indywidualnych biegach przełajowych

 

I miejsce: Alicja Fiałek 2L, Michał Karwiński 1L

 

 

  1. Alicja Fiałek                                2L
  2. Marta Bukiewicz                         1ga
  3. Szymon Głąb                               1k
  4. Michał Karwiński                        1L
  5. Mateusz Adamczyk                     1k
  6. Sebastian Duda                            1k
  7. Maciej Golicki                             2i
  8. Mateusz Hartwil                          2i
  9. Maciej Błaszczak                         3li
  10. Łukasz Kaim                               3li
  11. Paweł Kamiński                           3k
  12. Michał Plackowski                      4a
  13. Mateusz Celer                              1a
  14. Roksana Siłakowska                    2g
  15. Paulina Dębowska                       2g
  16. Karolina Banakiewicz                  2k
  17. Michał Gąsiorowski                     2g
  18. Kajetan Matura                            2g
  19. Michał Mytkowski                      2g
  20. Krystian Kielar                            4L

 

Opiekun:

Marek Grenda

Marcin Ołdziejewski

 

 

  1. 17.04.2013   Finał Wojewódzki w indywidualnych biegach przełajowych w Człuchowie

 

 

  1. Alicja Fiałek
  2. Michał Karwiński – 10 miejsce

 

 

  1.   28.05.2013 Mistrzostwa Powiatu Malborskiego w L.A.

 

 

  1. Mateusz Pogorzelski              – złoty medal na 100m i sztafeta 4x100m
  2. Alicja Fiałek                           – złoty medal w biegu na 800m
  3. Michał Karwiński                  – złoty medal w biegu na 1500m
  4. Karol Olszewski                    – złoty medal w pchnięciu kulą
  5. Karolina Rusek                      – złoty medal w pchnięciu kulą
  6. Dominik Skopiak                   – złoty medal w skoku wzwyż i w sztafecie 4x100m,     srebrny medal w skoku w dal, brązowy medal w 100m
  7. Kamil Leszczyński                 – złoty medal w sztafecie 4x100m
  8. Krystian Kielar                      – złoty medal w sztafecie 4x100m
  9. Anna Szafran                         –  srebrny medal w pchnięciu kulą
  10. Mateusz Hartfil                      – srebrny medal na 1500m
  11. Bartosz Wojtysiak                 – srebrny medal na 400m
  12. Ilona Głowacz                       – srebrny medal na 4x100m, brązowy medal w skoku

wzwyż

  1. Daria Bosek                           – srebrny medal na 4x100m
  2. Klaudia Langowska               – srebrny medal na 4x100m
  3. Katarzyna Kacperska             – srebrny medal na 4x100m
  4. Kajetan Kędzierski                – brązowy medal w skoku wzwyż
  5. Andżelika Malinowska          – brązowy medal w pchnięciu kulą

 

 

  1.  12.06.2013   Mistrzostwa Województwa Pomorskiego „Licealiada”

w Chojnicach.

 

  1. Alicja Fiałek                           1500m
  2. Kamil Leszczyński                 4x100m
  3. Krystian Kielar                      4x100m
  4. Karol Olszewski                    pchnięcie kulą
  5. Karolina Rusek                      pchnięcie kulą
  6. Andżelika Malinowska          pchnięcie kulą
  7. Mateusz Hartfil                      1500m

Opiekun:

Ryszard Dorszewski

 

  1.  X Powiatowe Dni Sportu

 

 

21.06.2013 – wspinaczka sportowa

24.06.2013 – piłka siatkowa plażowa chłopców, wyścigi łodzi smoczych

25.06.2013 – piłka siatkowa plażowa dziewcząt, wyścigi łodzi smoczych

26.06.2013 – piłka nożna chłopców i dziewcząt.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przewiń do góry strony