Sukcesy Szkoły – 2013/2014

OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW ZSP NR 3 W ROKU SZKOLNYM 2013/2014

Konkursy

W roku szkolnym 2013/2014 w naszej szkole i poza nią przeprowadzono szereg konkursów, wśród których wymienić należy przynajmniej niektóre z nich (ich szczegółowy wykaz znajduje się w dokumentacji szkolnej, wzbogacanej stale przez nauczycieli, a zwłaszcza Przewodniczących Nauczycielskich Zespołów Przedmiotowych):

11.10.2013 – VI Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna (etap szkolny) – Małgorzata Olszewska z klasy III L zakwalifikowała się do etapu okręgowego

24.10.2013 – II edycja Wojewódzkiego Konkursu Amatorów Rachunkowości w Sopocie

26.10.2013 – Malborski Konkurs Krasomówczy w ramach projektu „Malborska Strażnica Słowa” – Daniel Gucwa z klasy II T po przesłuchaniach został lektorem w Radiu Malbork (opiekun: Katarzyna Adamkowska)

28.10.2013 – etap szkolny Olimpiady wiedzy o HIV/AIDS

06.11.2013 – XXVII Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej (etap szkolny)

08.11.2013 – etap szkolny Olimpiady z języka niemieckiego

18.11.2013 – szkolny konkurs związany z obchodami Światowego Dnia Przedsiębiorczości

28.11.2013 – Konkurs organizowany przez Centrum Herdera i Uniwersytet Gdański „Poznaj świat – 150 niemieckich idiomów ze zwierzętami”

29.11.2013 – XXIV Olimpiada Teologii Katolickiej pod hasłem „Męczennicy XX wieku – Świadkowie wiary”

04.12.2013 – szkolny konkurs języka niemieckiego dla uczniów klas I i II

05.12.2013 – VIII edycja Wojewódzkiego Konkursu Literackiego w Wejherowie „Powiew weny” na temat „Pomorze za setki i tysiące lat”– Tobiasz Popis z II K zajął II miejsce w kategorii prozy fantastycznej (opiekun: Katarzyna Kruszewska), Aleksandra Ciok z kl. III H w tej samej kategorii zajęła III miejsce (opiekun: Katarzyna Adamkowska), Paulina Ostrowska z I ai – II miejsce oraz Kamil Kuliński z tej samej klasy – III miejsce (opiekun: Izabela Trofimowicz-Paziak)

05.12.2013 – etap szkolny Olimpiady z podstaw przedsiębiorczości

11.12.2013 – szkolny konkurs ozdób i stroików świątecznych

18.12.2013 – szkolny konkurs wiedzy o krajach obszaru anglojęzycznego

20.12.2013 – miejski konkurs na tekst piosenki świątecznej pod hasłem „W tę noc narodziła się miłość” w ramach XXIII Festiwalu Boże Narodzenie w Sztuce”

także w grudniu 2013 – w ramach organizacji „Wigilii dla potrzebujących” przeprowadzono konkurs na „Najbogatszy wór św. Mikołaja”

05.01.2014 – XXIII Festiwal Boże Narodzenie w Sztuce – Maria Pacak z kl. IV H otrzymała wyróżnienie w kategorii literatura (opiekun: Katarzyna Adamkowska), Szymon Majcher z I K wyróżniony w kategorii literackiej – piosenka świąteczna (opiekun Iwona Filipowicz)

08.01.2014 – etap szkolny Konkursu Logistycznego WSAiB

10.01.2014 – etap szkolny Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Pangea”

15.01.2014 – XXIX Olimpiada Wiedzy Ekologicznej – etap szkolny

15.01.2014 – Pomorski konkurs matematyczny – etap szkolny

Luty 2014 – Ogólnopolski konkurs poetycki „Różne odcienie miłości”

–  Ogólnopolski konkurs poetycki „Motyw podróżowania”

–  Ogólnopolski konkurs poetycki „Przemijanie”

13.02.2014 – szkolny konkurs recytatorski „Miłość nie jedno ma imię”

07.03.2014 – XXIV Olimpiada Teologii Katolickiej „Męczennicy XX wieku – świadectwo wiary”

07.03.2014 – międzyszkolny konkurs wiedzy o UE „Przystanek Bruxelles”

10.03.2014 – etap powiatowy Pomorskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym

12.03.2014 – Ogólnopolski Konkurs Poetycki – etap powiatowy w kategorii recytacja

12.03.2014 – szkolny konkurs fotograficzny „Malbork – moje miasto”

18.03.-09.04.2014 – XVIII Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej

21.03.2014 – „Mam Talent” – konkurs szkolny z okazji powitania pierwszego dnia wiosny

23.03.2014 – szkolny konkurs z języka niemieckiego dla klas III i IV

27.03.2014 – etap II (finał) Konkursu Logistycznego WSAiB (nasi uczniowie zajęli w nim piąte miejsce drużynowo)

04.04.2014 – Międzyszkolny Konkurs „Wiem na Bank” w Elblągu

09.04.2014 – V Międzyszkolny Turniej Wiedzy o Spedycji w Gdyni

10.04.2014 – IV Ogólnopolski Konkurs Logistyczny, w którym Łukasz Szychalewski kl. III L zajął I miejsce (opiekunowie: Agnieszka Sosnowska i Jerzy Wojciechowski)

14.04.2014 – Świąteczny, szkolny konkurs stroików i bab wielkanocnych

24.04.2014 – etap I wojewódzkiego konkursu Deutschland – Nachbarland

07.05.2014 – szkolny konkurs leksykalno-gramatyczny z języka niemieckiego dla klas I i II

22.05.2014 – konkurs literacki w ramach II Malborskiego Kongresu Dziecięcego pod hasłem „Kocham, szanuję, rozumiem” dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, w którym wyróżniona została Kinga Gajkowska z klasy I H (opiekun: Joanna Jenczelewska), wyróżnienie otrzymała również Jolanta Tuzimek z klasy II A (opiekun: Izabela Trofimowicz-Paziak)

07.06.2014 – Spławikowe Zawody Wędkarskie Młodzieży Szkół Ponadgimnazjalnych, w których I miejsce zajął Tomasz Malczewski z kl. III A, II miejsce – Piotr Kowalski z kl. III I, III miejsce zajął uczeń klasy I G Kamil Pietras (opiekun: Marek Pawłowski). Zwycięzca Tomek Malczewski w nagrodę reprezentował malborskie koło wędkarskie w Zawodach Okręgowych, w których zajął III miejsce

10.06.2014 – szkolny konkurs z podstaw przedsiębiorczości

10.06.2014 – II etap konkursu Deutschland-Nachbarland, w którym Sandra Dering z kl.III H zajęła 7 miejsce (opiekun: Wiesława Zawisza)

11.06.2014 – szkolny konkurs o żywności i żywieniu

13.06.2014 – konkurs szkolny o tytuł „Mistrza matematyki ZSP Nr 3”

30.06.2014 – XI Wojewódzki Konkurs Literacki „Dlaczego rodzina…?”.

 

Działalność związana z organizacją i przebiegiem imprez i zawodów sportowych na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 oraz uczestnictwem w pozaszkolnej rywalizacji sportowej.

Nauczyciele wychowania fizycznego oferowali uczniom prowadzone przez siebie zajęcia Koła Rekreacyjno-Sportowego oraz uczestnictwo w różnego rodzaju zawodach                       i imprezach sportowych i rekreacyjnych.

W roku szkolnym 2013/2014 odbyły się z udziałem naszych uczniów następujące imprezy i zawody sportowe:

 

  1.      17.10.2013 Sztafetowe Biegi Przełajowe  – „Licealiada 2013/14”

 

II miejsce

 

Dziewczęta       10x1000m.

 

1.  Alicja Fiałek                            3l

2.  Katarzyna Szaruga                  4li

3.  Ilona Głowacz                         3a

4.  Paula Ślizewska                      2a

5.  Dorota Tomaszewska              1Lr

6.  Karolina Wijas                        2L

7.  Monika Kudżycka                  2t

8.  Natalia Kuśnierkiewicz           3t

9.  Paulina Dębowska                  3g

10. Patrycja Czaja                       2t

11. Linda Janusz                          3a

12. Sandra Dering                         3h

 

II miejsce

 

Chłopcy   10x1500m.

  1. Michał Karwiński                  2L
  2. Mateusz Pogorzelski              2L
  3. Bartosz Wojtysiak                 2L
  4. Mateusz Hartfil                     3i
  5. Jakub Klucznik                      2ga
  6. Patryk Witkowski                  1k
  7. Patryk Zawicki                      1k
  8. Marcin Brzezicki                    3i
  9. Michał Cicherski                    1g
  10. Patryk Czarnomski                1t
  11. Mateusz Adamczyk                2k
  12. Paweł Pawella                        2k
  13. Szymon Głąb                         2k
  14. Jakub Kulczyński                   3i
  15. Dawid Najmeg                      3i

Opiekunowie:

Marek Grenda

Marcin Ołdziejewski

 

  1. Wrzesień, październik 2013 – turniej piłki nożnej o mistrzostwo orlika

 

I m – 3L

II m – 4li

III m – 4k

IV m – 3i

Organizatorzy:

Marek Grenda

Szymon Kąkol

 

  1. 31.10.2013 Mistrzostwa Powiatu Malborskiego w halowej piłce nożnej chłopców „Licealiada”

 

II miejsce

  1. Marcin Brzezicki                    3i
  2. Maciej Golicki                       3i
  3. Jakub Kulczyński                   3i
  4. Mateusz Pogorzelski              2L
  5. Bartosz Wojtysiak                 2L
  6. Kajetan Kędzierski                2L
  7. Rafał Kowalczyk                   3L
  8. Dawid Wróblewski                3L
  9. Mateusz Celer                      2t
  10. Jakub Kruszczyński               3T
  11. Andrzej Polak                       1k
  12. Maciej Błaszczak                   4Li
  13. Dariusz Fanslau                     4k

Opiekun:

Marek Grenda

 

  1. 14.11.2013 Mistrzostwa Powiatu Malborskiego w piłce ręcznej chłopców „Licealiada 2013”

 

IV miejsce

  1. Karol Łepek                           3i
  2. Kamil Goerke                         2l
  3. Kacper Stankiewicz                2l
  4. Sebastian Lorek                     2l
  5. Mateusz Michalski                  2l
  6. Adam Skrzypczak                   4h
  7. Kamil Wieliczko                     4a
  8. Dawid Wróblewski                 3l
  9. Michał Cicherski                    1g
  10. Marcin Cicherski                    1ai
  11. Tomasz Osiński                     3l
  12. Łukasz Szychalewski              3l
  13. Piotr Kowalski                       3i
  14. Mateusz Sokolnicki                1k
  15. Adrian Karolewski                 1ai

 

Opiekun:

Marcin Ołdziejewski

 

  1. 15.11.2013 Mistrzostwa Powiatu Malborskiego w piłce ręcznej dziewcząt „Licealiada”

 

II miejsce

  1. Paula Ślizewska                     2a
  2. Daria Bosek                           2ga
  3. Natalia Jesionowska              2ga
  4. Monika Olszewska                2ga
  5. Oliwia Szczepańczyk             2ga
  6. Katarzyna Kacperska             3h
  7. Natalia Kuśnierkiewicz          3t
  8. Aleksandra Kroll                   3a
  9. Ewa Matera                           1g
  10. Karolina Polak                       1ai
  11. Magda Kowalska                   2ga
  12. Patrycja Hoffmann                1ai
  13. Milena Gliwińska                   3h

 

Opiekun:

Marcin Ołdziejewski

 

  1.  6.12.2013  Mikołajkowy Turniej w tenisie stołowym chłopców i dziewcząt

dziewczęta:

1 miejsce- Ilona Głowacz            3a

2 miejsce- Natalia Piekarska       3L

3 miejsce- Justyna Ferzyńska      3L

chłopcy:

1. Łukasz Kozłowski                   3k

2. Jakub Kulczyński                     3i

3. Błażej Manteuffel                    4Li

Organizatorzy:

Aleksandra Woron

Marek Grenda

Ryszard Dorszewski

Marcin Ołdziejewski

Szymon Kąkol

 

 

  1. 20.02.2014  Mistrzostwa Powiatu Malborskiego w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców „Licealiada 2014”

 

II miejsce dziewczęta:

 

1.Ilona Głowacz                4g

2.Natalia Piekarska          3L

3.Justyna Ferzyńska         3L

 

 

III miejsce chłopcy:

 

1.Łukasz Kozłowski              3k

2.Jakub Kulczyński                3i

3.Błażej Manteufel               4Li

 

 

Opiekun:

Szymon Kąkol

 

  1. 20.03.2014  Mistrzostwa Powiatu Malborskiego w piłce koszykowej dziewcząt „Licealiada 2014”

 

III miejsce

1. Justyna Ferzyńska              3L

2. Paula Ślizewska                 2a

3. Daria Bosek                       2ga

4. Katarzyna Kacperska          3h

5. Linda Janusz                      3a

6. Patrycja Hoffmann             1ai

7. Natalia Jesionowska           2ga

8. Karolina Pyźlak                  3h

9. Ilona Głowacz                    3a

 

Opiekun:

Ryszard Dorszewski

 

  1. 24.03.2014  Mistrzostwa Powiatu Malborskiego w piłce siatkowej dziewcząt

„Licealiada  2014”

 

IV miejsce

 

1. Ilona Głowacz                    3a

2. Daria Langowska               4a

3. Patrycja Śledź                    1Lr

4. Linda Janusz                      3a

5. Daria Bosek                       2ga

6. Monika Olszewska             2ga

7. Klaudia Dering                  2gb

Opiekun:

Aleksandra Woron

 

 

  1. 27.03.2014  Mistrzostwa Powiatu Malborskiego w piłce koszykowej chłopców :Licealiada 2014”

 

II miejsce

 

1. Mateusz Michalski             2L

2. Sebastian Rybka                2k

3. Kamil Nastały                    3i

4. Rafał Ciok                          4k

5. Karol Kwiatkowski             2k

6. Oliwer Cicherski                1Lr

7. Kamil Goerke                     2L

8. Kamil Hyzicki                    2L

9. Kajetan Kędzierski            2L

 

 

 

Opiekun:

Marek Grenda

 

 

  1. 1.04.2014  Mistrzostwa Powiatu Malborskiego w piłce siatkowej chłopców

„Licealiada 2014”

 

IV miejsce

 

1. Dawid Wróblewski              3L

2. Rafał Kowalczyk                3L

3. Bartosz Maśliński               3L

4. Jakub Kowalski                  3L

5. Mateusz Grabowski           2ga

6. Marek Wlazło                     1k

7. Tomasz Osiński                  3L

8. Patryk Zawicki                   1k

9. Kajetan Kędzierski             2L

 

Opiekun:

Szymon Kąkol

 

 

  1. 3.04.2014  Mistrzostwa Powiatu Malborskiego w indywidualnych biegach przełajowych „Licealiada 2014”

 

1m            Michał Karwiński                 2L

2m            Alicja Fiałek                       3L

 

 

Opiekun:

Marek Grenda

Marcin Ołdziejewski

 

 

 

 

  1. 11.04.2014 Finał  Wojewódzki w biegach przełajowych w Gdyni

 

6m                   Michał Karwiński             2L

16m                 Alicja Fiałek                    3L

 

Opiekun:

Ryszard Dorszewski

 

 

 

 

  1. 2.06.2014  Mistrzostwa Powiatu Malborskiego w lekkiej atletyce

„Licealiada 2014”

 

1 miejsce    Mateusz Pogorzelski              2L   100m

 

1 miejsce    Kajetan Kędzierski                2L    skok wzwyż

 

1 miejsce    Michał Karwiński                   2L    1500m

 

2 miejsce         Jakub Kruszczyński          3T     100m

 

2 miejsce         Bartosz Wojtysiak              2L    400m

 

2 miejsce         Karolina Rusek                   4A     pchnięcie kulą

 

2 miejsce         Dorota Tomaszewska        1Lr    100m

 

2 miejsce         Mateusz Pogorzelski          2L     4x100m

Jakub Kruszczyński           3T

Bartosz Wojtysiak              2L

Mateusz Grabowski           2Ga

 

 

3 miejsce         Paulina Ślizewska               2A     100m

 

3 miejsce         Alicja Fiałek                       3L      800m

3 miejsce         Jakub Kruszczyński            3T       skok w dal

 

3 miejsce         Alicja Fiałek                       3L       4x100m

Paulina Ślizewska               2a

Paulina Dębowska              3g

Dorota Tomaszewska         1Lr

 

3 miejsce         Wojciech Konefał              3i         pchnięcie kulą

 

3 miejsce         Marcin Rusek                     3i         rzut oszczepem

 

3 miejsce         Przemysław Kępka             1Lr      400m

 

3 miejsce         Maciej Golicki                    3i         1500m

 

 

Opiekun:

Marek Grenda

Aleksandra Woron

Szymon Kąkol

 

 

 

  1. 10.06.2014. Finał Wojewódzki XIV Licealiady Młodzieży Szkolnej w Indywidualnej L.A.

 

 

1. Mateusz Pogorzelski          2L       100m               (11.97)sek.

2. Kajetan Kędzierski             2L       skok wzwyż    (160 cm)

3. Jakub Kruszczyński           3T        100m              (12.06 sek.)

4. Bartosz Wojtysiak              2L       400m

5. Dorota Tomaszewska         1Lr      100m               (14.61sek.)

6. Paulina Ślizewska               2a        100m

7. Wojciech Konefał              3i         pchnięcie kulą

8. Marcin Rusek                     3i         rzut oszczepem

9. Maciej Golicki                    3i         1500m

Opiekun:

Ryszard Dorszewski

 

  1.    24-25.06. 2014  Dni Sportu

 

 

Wyścigi łodzi smoczych    II miejsce

 

1. Dorota Tomaszewska                          1lr

2. Kamil Damaschke                               2t

3. Daniel Gucwa                                      2t

4. Mateusz Hartfill                                  3i

5. Szymon Przeworowski                         3k

6. Michał Mytkowski                              3g

7. Kajetan Matura                                  3g

8. Magdalena Bieńka                               1h

9. Aleksandra Bielewicz- Rodziewicz        1h

10. Katarzyna Chojnacka                        1h

11. Maciej Szymkowiak                          1ai

12. Zuzanna Kaczmar                              2h

13. Karolina Wajzner                               3t

 

 

Piłka nożna chłopców      III miejsce

 

1. Dawid Wróblewski                           3L

2. Mateusz Pogorzelski                        2L

3. Bartosz Wojtysiak                            2L

4. Kajetan Kędzierski                           2L

5. Maciej Golicki                                  3i

6. Marcin Brzezicki                               3i

7. Mateusz Celer                                   2A

 

Piłka nożna dziewcząt     IV miejsce

 

1. Natalia Jesionowska                       2ga

2. Daria Bosek                                    2ga

3. Paula Ślizewska                              2A

4. Karolina Rusek                               4A

5. Katarzyna Kacperska                      3H

6. Małgorzata Stasik                           2S

7. Magdalena Kowalska                     2ga

Piłka siatkowa plażowa dziewcząt    IV miejsce

 

1. Daria Bosek                                  2ga

2. Natalia Jesionowska                     2ga

 

Opiekun:

Marek Grenda

Szymon Kąkol

   Nasi uczniowie  czerpią korzyści z możliwości jakie stwarza im uczestnictwo w konkursach i zawodach sportowych, i to nie tylko pod kątem potencjalnych nagród, ale i honoru, jakiego przysparzają, i sobie i szkole, zwycięzcy konkursowych i sportowych rywalizacji. „Dobre” tradycje sportowego stylu życia naszych wychowanków i ich opiekunów realizują zasadę: „w zdrowym ciele zdrowy duch”, przysparza to szkole również kolejne, liczne medale i puchary.

 

 

Przewiń do góry strony